«Виписуємо направлення на госпіталізацію в інфекційному відділенні…» — зазвичай ці слова викликають сироти на спині в мами. По-перше, це великий стрес для дитини, а по-друге, лякає невідомість. Проте не варто панікувати: лежати в інфекційному відділенні не так страшно, як може здатися на перший погляд.
Ваша дитина завжди під наглядом лікарів, ви поруч, а ваші сусіди за палатою — такі самі мами й діти. Тому замість емоцій пропонуємо зосередитися на важливому: взяти потрібні документи, зібрати речі та якомога швидше відправитися на лікування.
В інфекційному відділенні планування палат відрізняється від звичайного стаціонару. Ви не побачите довгих коридорів і спільної вбиральні на поверсі. Тут працює (переважно) система боксів, розрахованих на 1-2 пари (доросла особа+дитина) зі своїм санвузлом.
Спочатку зберіть сумку з документами:
Якщо у вас є якісь аналізи, не вклеєні в карту, їх теж варто взяти. Якщо карти немає, то вам її оформлять в конкретній лікарні. Не турбуйтеся, якщо щось забули: рідні зможуть передати вам необхідні документи та речі.
Мамі (або іншій дорослій людини) потрібно зібрати речі в лікарню. Рекомендуємо взяти найнеобхідніше:
Цікаво по темі: Найкращі БАДи та вітаміни для дітей
Також в залежності від стану відділення можуть стати в пригоді: кип’ятильник, термос, тверде та рідке мило (для прання та купання), туалетний папір, дзеркальце. У стаціонарі мамам і дітям забезпечують харчування. Зазвичай воно збалансоване, ситне, але ви можете попросити родичів передавати вам щось перекусити (тільки порадьтеся з лікарем).
Інфекційне відділення живе за своїми правилами: вам доведеться змиритися з тим, що ви не зможете побачити родичів або вийти погуляти на вулицю. Це все зроблено на користь дитині, щоб не випробовувати її імунітет. Сусіди за палатою не є для вас загрозою: бокси комплектуються так, щоб інфекції «не чіплялися» від одних хворих до інших. Але обережність не завадить, тож не забувайте мити руки та користуйтеся антибактеріальними серветками.
Коли малюк хворіє, мамі психологічно складно. Але між процедурами він залишається просто дитиною, якій хочеться розваг. Тут вам стануть у пригоді альбом, олівці, фломастери, гумові та пластикові іграшки, настільні ігри, завантажені мультики, книги.
Ці речі потім можуть передати ваші родичі. Пам’ятайте, що в інфекційній лікарні ви не можете залишати бокс, тому різноманіття розваг вкрай обмежене.
Увага! Залежно від правил конкретного медзакладу вам можуть заборонити приносити м’які іграшки або книги. Або ж вам доведеться залишити їх після виписки, щоб не допустити повторного інфікування. З цієї причини не радимо перевозити всі улюблені речі дитини в бокс.
Цікаво по темі: Як збити ацетон у дитини в домашніх умовах?
Мамі доведеться багато імпровізувати. Наприклад, з дошкільнятами можна грати в:
Якщо дитина під час хвороби почувається добре, можна вчитися читати й писати. Дозволені помірно активні ігри, які не заважатимуть сусідам за палатою: ладушки, театр тіней. Навіть за допомогою кишенькового дзеркала можна навчитися пускати сонячних зайчиків.
Цікаво по темі: Психологія дитячого малюнку
Винахідливі мами примудряються зробити іграшки з обгорток цукерок і порожніх пакувань соку! Обираючи активності, враховуйте темперамент малюка: деякі діти зовсім незатишно почуваються в оточенні інших людей. Вам пощастить, якщо вашими сусідами виявляться однолітки: тоді дитині буде зовсім не нудно.
А ще епоха цифрових технологій теж грає на руку. Будьте готові до того, що в лікарні не виявиться Wi-Fi. Тому дивитися доведеться вже завантажені мультики. У такому разі корисним буде планшет зі спеціальним перехідником, до якого можна під’єднати флешку. Також відволікти дитину, поки ви підете в душ чи пратимете білизну, можуть ігри в смартфоні.
Багато батьків тримають сумку «про запас», де складені речі першої необхідності та ксерокопії документів. Це допоможе вам не збиратися в паніці, а відразу поїхати в лікарню. Пам’ятайте, що не варто відмовлятися від лікування через страх потрапити в стаціонар: здоров’я дитини набагато важливіше за будь-який дискомфорт у палаті. Міцного здоров’я вам і вашим дітям!
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні