Масляна — мабуть, найлегальніший час у році для млинцевої party. Ну, коли ще відриватися цими ароматними золотистими смаколиками?! Солодкі й солоні, дріжджові й класичні, дієтичні й не дуже, з вишуканими інгредієнтами чи з тим, що було в холодильнику — млинці прекрасні в будь-якому вигляді. Навіть просто з медом або взагалі без нічого. Але якщо тобі хочеться підтримати традицію Масляної більш оригінально, EVA Blog зібрав різні смачні начинки для млинців без сліз єдинорога і яєць дракона у рецепті.
Млинці чудово «залітають» із класичним наповненням для… ролів! Вершковий сир, будь-яка слабосолона червона рибка, скибочка огірка й авокадо, м-м-м… Виходять такі собі млинці-суші по-українськи. Дуже смачно, святково і зовсім нескладно!
Інгредієнти:
крем-сир — 200 г;
слабосолоний лосось або сьомга — 300 г;
огірок — 1-2 шт.;
авокадо — 1 шт.;
кріп, петрушка — за бажанням.
Приготування:
Змасти млинець вершковим сиром (попередньо в нього можна додати подрібнену зелень). Виклади зверху шматочок риби та нарізаний тонкою соломкою огірок та авокадо. Млинець можна скласти конвертиком, а можна зробити оригінальне оформлення, згорнувши його рулетом і нарізавши на порційні шматочки як роли.
Томати + м’ясо + чорнослив
Є тут любителі нестандартних гастрономічних поєднань? Якщо так, то обов’язково потрібно спробувати м’ясні млинці з чорносливом і помідорами. Просто пальчики оближеш!
Інгредієнти:
м’ясо (свинина, яловичина, птиця або мікс) — 500 г;
помідори — 2 шт.;
чорнослив — 150 г;
кетчуп або томатний соус — 2-3 ст.л;
спеції, сіль, зелень — до смаку.
Приготування:
Відвари м’ясо, дай йому трохи охолонути та подрібни будь-яким зручним способом — поріж на кубики або перетвори на фарш у блендері.
Чорнослив промий під проточною водою і залий окропом, щоб він став м’якшим. Остуди та теж подрібни його. Краще робити це ножем, щоб у блендері він не перетворився на кашу.
Помідори поріж кубиками, подрібни кріп, петрушку або іншу зелень, якщо будеш її додавати.
З’єднуємо всі підготовлені інгредієнти, додаємо сіль і спеції на смак, а також будь-який томатний соус (крім пасти — вона занадто концентрована). Регулюй консистенцію з його допомогою — можна додати більше, щоб начинка вийшла соковитішою.
Цей варіант напевно сподобається вегетаріанцям і всім фанатам сиру, оскільки його тут буде дійсно багато! Ну, а соус бешамель, попри пафосну назву, готується простіше простого практично з того, що є в холодильнику у всіх.
Інгредієнти:
моцарела — 200 г;
пармезан — 100 г;
сир із пліснявою (дор-блю або горгондзола) — 100 г;
шпинат свіжий — 100 г;
зелена цибуля, кріп — по 20 г;
вершкове масло — 10 г.
Для соусу:
молоко — 250 мл;
вершкове масло — 30 г;
борошно — 1 ст.л;
сіль, мускатний горіх — на смак.
Приготування:
Спочатку займемося соусом. У сотейнику розтоплюємо 50 г масла. Додаємо до нього борошно, сіль і мускатний горіх та обсмажуємо до золотистого кольору буквально 1 хвилину. Коли маса загусне, вливаємо молоко, постійно помішуючи. Краще вінчиком — так не буде грудочок. Провари соус ще хвилини 2 до загустіння (тут важливо не перетримати його на вогні) і остуди.
Натри весь сир на великій тертці.
Шпинат промий під проточною водою і злегка обсмаж його на сковороді з вершковим маслом. Він має стати більш м’яким. Відкинь його на друшляк, щоб стікала зайва рідина.
Після цього змішай шпинат із тертим сиром, додай до суміші трохи зеленої цибулі та кропу, а також остиглий соус, щоб начинка вийшла ніжнішою.
Збираємо. Виклади на млинець отриману начинку і згорни улюбленим способом. Насолоджуйся!
Здається, це поєднання вже стало класикою. Куряче філе в поєднанні з печерицями чудове і в салаті, і в піці, і, звісно ж, у вигляді начинки для млинців. Прекрасний ПП-варіант навіть на кожен день. Щоправда, для тих, хто хоче позбутися пари-трійки кілограмів до літа, млинці зі страви краще виключити. 😅
Інгредієнти:
куряче філе — 500 г;
печериці — 500 г;
сметана — 3-4 ст.л;
цибуля — 1 шт.;
часник — 1 зубчик;
спеції, сіль, зелень — на смак;
вершкове масло (для обсмажування) — 10 г.
Приготування:
Відварюємо філе і ріжемо його на дрібні кубики або подрібнюємо в блендері.
На сковорідку викладаємо олію, подрібнену цибулю і печериці. Обсмажуємо і чекаємо, коли рідина від грибів випарується (але, щоб прискорити процес, її можна просто злити, а потім ще трохи підсушити на невеликому вогні).
Додаємо подрібнену курятину, спеції, часник, зелень і сметану. Перемішуємо і тушкуємо під закритою кришкою хвилин 5-7.
Лайфхак — якщо в курячо-грибній начинці рідини все одно виявилося забагато, можна додати 1 ст. л борошна і потримати на вогні ще 1-2 хвилини, постійно помішуючи.
Викладаємо отриману масу на млинець, загортаємо і подаємо.
Нам звичніше бачити сир як основу для десертів, але він прекрасний і в солоному вигляді. Особливо в оточенні твердого сиру, часнику та зелені. Обов’язково спробуй!
Інгредієнти:
сир 5% — 300 г;
твердий сир — 200 г;
сметана або грецький йогурт — 100-200 г (дивись за сухістю сиру);
часник — 1 зубчик (можна більше, якщо любиш гостріше);
сіль, зелена цибуля, петрушка, кріп — на смак.
Приготування:
Розминаємо виделкою сир зі сметаною. Маса має вийти, як щільний крем, тому кількість останньої регулюй за місцем.
Натираємо сир на великій тертці. Чистимо часник і подрібнюємо зелень.
З’єднуємо розім’ятий сир, твердий сир і зелень, додаємо сіль і спеції на смак і гарненько перемішуємо.
Загортаємо начинку в млинець і можна посипати зверху зеленню для краси.
Перейдемо до солоденького. Ніжна сирна маса та ароматний конфітюр із вишні — як тут взагалі можна встояти?! Надихайся, переглядай свої запаси заморожених ягід і біжимо готувати цю смакоту!
Інгредієнти:
сир 5% — 400 г;
сметана або грецький йогурт — 3-5 ст.л;
цукор — 3-4 ст.л (можна менше або більше);
ванільний цукор або какао — на смак.
Для конфітюру:
заморожена вишня без кісточки — 300-400 г;
цукор — 3 ст.л (теж регулюй до свого смаку);
крохмаль — 1,5-2 ст.л.
Приготування:
Почнемо з конфітюру. Перекладаємо вишню в сотейник або невелику каструлю, засипаємо цукром і накриваємо кришкою. При нагріванні ягоди виділяють сік, тому воду можна не додавати. Доводимо до кипіння і тримаємо на вогні ще кілька хвилин.
Крохмаль розводимо з вишневим соком, гарненько перемішуємо і відправляємо в сотейник. Томимо на вогні ще кілька хвилин до загустіння.
Сир, сметану і цукор перебиваємо блендером до однорідної маси або добре розминаємо виделкою. Якщо маса вийшла дуже сухою, можна додати більше йогурту або сметани, а якщо навпаки, рідка, ситуацію врятує какао. Консистенція має нагадувати пружний крем.
На млинець викладаємо сирну масу, зверху — цілі ягоди, і поливаємо вишневим конфітюром. Можна згорнути десерт конвертом, а для подачі прикрасити цукровою пудрою або топінгом — шоколадним чи ягідним. А можна зібрати цілий торт! Використовуй млинці як коржі, перемазуй їх сирним кремом і викладай вишню між шарами. Bon appetite!
Заварний крем — мабуть, один із найпопулярніших варіантів для десертів і начинки млинців, зокрема. Він не складний у приготуванні й не вимагає якихось особливих інгредієнтів, але у класичному вигляді вже якось приївся. А що, якщо ми тобі запропонуємо альтернативний варіант з апельсином?
Інгредієнти:
молоко — 500 мл;
апельсин — 3 шт. (великі);
яйця — 4 шт.;
цукор — 120 г;
кукурудзяний крохмаль — 20 г;
вершкове масло — 100 г;
ванілін, цедра апельсина — за бажанням.
Приготування:
Миємо апельсини. Якщо ти будеш додавати цедру, тоді спочатку натри її на дрібній тертці. Потім почисть апельсини, і видави сік за допомогою електричного або ручного соковидавлювача.
У сотейник виливаємо 400 мл молока, апельсиновий сік, додаємо цукор і ванілін.
Поки основна маса нагрівається, в окремій ємності з’єднуємо 4 яйця, крохмаль і решту 100 мл молока. Гарненько перемішуємо вінчиком, щоб не було грудочок.
Вливаємо яєчно-крохмальну масу в молоко, що нагрівається, постійно помішуючи. Доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь і тримаємо ще кілька хвилин. Помішувати не забуваємо.
Вимикаємо плиту. У крем додаємо вершкове масло та цедру. Охолоджуємо і можна начиняти наші приголомшливі апельсинові млинці. А ще — капкейки, еклери, торти або просто уминати ложкою.
Коментарі покищо відсутні