Особливості домашнього фарбування волосся

Навіщо ми, жінки, фарбуємо волосся? На це запитання можна почути різні відповіді. Одних не влаштовує природний відтінок, інших підштовхує до цього бажання радикальної зміни іміджу, хтось змінює колір відповідно до трендів, а для когось це вимушена міра, продиктована ранньою появою сивини. Незалежно від причин, близько 75% жінок хоча б раз за життя вдавалися до фарбування волосся, а для багатьох з нас ця процедура взагалі стала регулярною.

Час читання: 4 хвилини та чай ☕

статья доступна на русском языке

Перед кожною жінкою, яка вирішила змінити колір, постає закономірне питання: звернутися до салону або пофарбувати волосся вдома? Звичайно, в салоні з вами працюватимуть професіонали, яким ви зможете довіритися і не перейматися через результат, вам порадять відтінок і підберуть фарбу. Але відвідини салону потребують часу, який буває непросто підлаштувати, і коштуватиме таке задоволення недешево, особливо якщо ви звикли освіжати колір раз на місяць.

Домашнее окрашивание волос

В домашніх умовах результат залежатиме тільки від вас, і іноді він може бути не тим, на який ви сподівалися. Серед наших читачок, напевне, є ті, хто вже має негативний досвід домашнього фарбування, а тому надає перевагу салонному обслуговуванню.

Цікаво на тему: 10 кращих фарб для волосся

Ми вирішили розвіяти будь-який скепсис навколо фарбування волосся в домашніх умовах. З цією метою ми зібрали найважливіші поради, які стосуються самостійної зміни кольору, та з радістю поділимося ними з вами.

Як обрати свій відтінок?

З сучасними технологіями підібрати відтінок, який би пасував вам найкраще, зовсім не складно. Для цього існують спеціальні програми, мобільні додатки і онлайн-сервіси, за допомогою яких ви можете змінити на своєму фото не тільки колір волосся, а й зачіску. Серед них Salon Styler Pro, Hair pro, Makeover від stylecaster.com, Virtual HairStyler від thehairstyler.com, додатки HairChange, Perfect365 та багато інших.

Звичайно можна вдатися і до традиційного способу – прикласти до обличчя зразок локону, або приміряти перуку бажаного відтінку.

Стилісти також радять, обираючи фарбу для волосся, зважати на свій кольоротип. Ось невеличка шпаргалка, яка вам у цьому допоможе:

Літо

Домашнее окрашивание волос
«Літу» личать легкі і природні відтінки русявого, а також холодний або золотавий блонд.
Для більш виразного образу підійдуть темніші і насиченіші холодні відтінки русявого або «молочний шоколад».

Не підходять надто яскраві і насичені кольори: чорний, коричневий і яскраво-рудий.

Instagram_02_Blog

Зима

Домашнее окрашивание волос
Для контрастного образу підійдуть глибокі темні відтінки: синьо-чорний, колір воронячого крила.

Виразний, але менш контрастний образ допоможуть створити темні відтінки каштанового, відтінок кави або шоколаду.

Не підходить яскравий рудий і будь-які світлі відтінки. Виключенням є кольоротип «яскрава зима», яка може дозволити собі платиновий або перлинний блонд.

Весна

Домашнее окрашивание волос
Найкращим вибором для весняного кольоротипу стане каштановий, шоколадний і  насичені відтінки рудого (окрім червоних).

Не підходить чорний, а також бліді і тьмяні відтінки: світлий, попелястий або пшеничний блонд.
Осінь

Домашнее окрашивание волос
«Осені» підходять насичені відтінки каштанового, рудого, мідний, шоколадний і відтінок червоного дерева.

Не підходять будь-які відтінки блонду.

Якщо ж ви маєте сумніви щодо того чи іншого кольору або не можете визначити власний кольоротип, тоді просто оберіть фарбу на 1-2 тони темнішу або світлішу за свій природний відтінок.

Цікаво на тему: Обираємо відтінок волосся, який зробить вас молодшими

Як обрати засіб для фарбування

Домашнее окрашивание волос

Фарби для волосся бувають трьох типів: перманентні, деміперманентні (або напівперманентні) та відтіночні. Перманентні фарби містять перекис, який знебарвлює локони, і аміак, який сприяє проникненню фарби вглиб волосся. Вони також можуть містити інші агресивні компоненти, тому перед фарбуванням новою фарбою обов’язково проведіть тест на алергічну реакцію, нанісши краплю фарби на зап’ясток або згин ліктя. Це бажано зробити мінімум за 24 години до фарбування.

Напівперманентні фарби не містять аміак, однак вони можуть містити аміни і бензоат натрію, які також не можна вважати цілковито безпечними для організму.

Щоб захистити свої локони під час фарбування, обирайте засоби, які містять UF-фільтри, а також живлячі рослинні олії і вітаміни.

Рекомендовані засоби:

Також важливу роль відіграє догляд за волоссям після фарбування. Вам в нагоді стануть відновлюючі маски, шампуні і бальзами для фарбованого волосся.

Якщо ж ви просто бажаєте отримати більш насичений тон, зробити ваш природний відтінок виразнішим, тоді радимо використовувати щадні відтіночні засоби, такі як:

Рекомендовані засоби:

Як фарбувати волосся правильно

Який би засіб для фарбування ви не обрали, обов`язково ознайомтесь з інструкцією, вона може містити важливі застереження і рекомендації для отримання кращого результату на волоссі вашого типу.

Не мийте волосся напередодні фарбування, так ви позбавите ваші локони природного захисту, а під час останнього миття не використовуйте бальзам, інакше колір погано триматиметься.

Домашнее окрашивание волос

Для змішування фарби з окислювачем не можна використовувати металеві ємності. Для цього ідеально підійде скло, кераміка або пластик. Готову фарбу слід використовувати одразу, доки відбувається реакція.

Фарбуємо волосся наступним чином:

  1. Розділіть волосся на рівний проділ, а потім кожну половину розділіть ще на дві частини рівним поперечним проділом від вуха до вуха, і зафіксуйте прядки затискачами. Ви маєте отримати 4 приблизно однакових зони.
  2. Спершу наносимо фарбу вздовж проділів, які ми зробили. Потім, відокремлюючи прядку за прядкою, починаємо фарбувати корені на потилиці. Далі переходимо до тім’яної зони і закінчуємо коренями на скронях.
  3. Залишок фарби розподіляємо по усій довжині волосся, прочісуємо його і збираємо у пучок.
  4. Витримувати фарбу необхідно рівно стільки, скільки вказано у інструкції.

Як самостійно освітлити волосся

Освітлення фарбованого волосся – це складна процедура, яка потребує попереднього декапірування (очищення волосся від фарби) із застосуванням хімічних розчинів. Подібні маніпуляції краще довірити професіоналу.

Домашнее окрашивание волос

Але якщо ви таки зважилися на освітлення в домашніх умовах, дуже важливо чітко дотримуватися інструкції від виробника. Це гарантує якісний і при цьому дбайливий результат, який не зашкодить пасмам. Сьогодні існує маса засобів, які допоможуть освітлитися від кількох до 6-8 тонів за один раз – пудри, порошки, креми і навіть олії. Перші працюють агресивніше, але дають швидший результат. Другі (креми й олії) освітлюють не так інтенсивно, але менше впливають на якість волосся, що актуально для ламких і пошкоджених пасом.

Рекомендовані засоби:

Процедура освітлення потребує попередньої підготовки волосся. За кілька днів до освітлення локони необхідно підживити і зволожити за допомогою вітамінних масок і зволожуючих спреїв.

Мити волосся безпосередньо перед освітленням непотрібно, інакше ви зруйнуєте природний захист у вигляді жиру. Також на волоссі не повинно бути жодних засобів для укладки.

Цікаво на тему: Обираємо безаміачну фарбу для волосся

Особливості фарбування освітленного волосся

Перефарбувати платиновий блонд в темний каштан – це завдання, яке лише на перший погляд здається легким. Проблема освітленого волосся у тому, що під впливом окислювача і аміаку локони втрачають натуральний пігмент і набувають пористої структури, внаслідок чого фарба темнішого відтінку швидко вимивається. При цьому волосся може набути неприємного сіро-зеленого тону.

Домашнее окрашивание волос

Щоб уникнути подібних небажаних наслідків, необхідно провести репігментацію волосся (цю процедуру також іноді називають препігментацією). В домашніх умовах для цього використовують спеціалізовані готові засоби, такі як Cutrin Pre-pigmentation Lotion, FarmaVita Pre-Color, Goldwell System Pre-pigmentation, Schwarzkopf Equalizer Pre-Pigmentation, Tinta Pre-pigmentation Fluid.

Засіб для репігментації з червоним пігментом використовуємо, якщо після фарбування у темний колір ми бажаємо отримати 1-4 рівень глибини тону, помаранчевий – для глибини тону 5-7 і жовтий – для глибини тону 8-10.

Для досягнення очікуваного результату, в точності дотримуйтесь інструкції. Загальна ж схема репігментації така:

  1. Ретельно вимийте і підсушіть волосся за допомогою рушника;
  2. Нанесіть засіб для репігментації на усю довжину волосся і витримайте 5-10 хвилин (відповідно до інструкції);
  3. Не змиваючи засіб, нанесіть фарбу з окислювачем.

Особливості фарбування сивого волосся

Головна проблема сивини полягає у тому, що вона розповсюджується нерівномірно, може виникати у певних зонах, наприклад на скронях, або ж з`являтися у вигляді окремих прядок. Сиве волосся також може мати різну структуру, тож схему фарбування слід обирати з урахуванням усіх характеристик.

Домашнее окрашивание волос

Надати сивому волоссю необхідний відтінок можна декількома способами. Один з них – це вищезгадана препігментація, але проводиться вона за іншою схемою і з застосуванням інших засобів.

Деякі виробники фарб радять проводити препігментацію за такою схемою:

  1. Для препігментації використовуємо фарбу, світлішу на 1 тон від бажаного кольору.
  2. Фарбу використовуємо у чистому вигляді, не змішуючи її з окислювачем.
  3. Якщо сивина розповсюджена рівномірно, тоді фарбу наносимо на усе волосся. Якщо сивина розташована локально, тоді фарбуємо лише сиві прядки.
  4. Нанесену фарбу для препігментації витримуємо 10-15 хвилин.
  5. Залишки фарби не змиваємо, а вичісуємо широким гребнем.
  6. Зверху наносимо фарбу бажаного кольору, змішану з окислювачем, і витримуємо 25-30 хвилин.

Цікаво на тему: 10 ефективних фарб і тонувальних засобів для сивого волосся

Інші ж рекомендують застосовувати дещо іншу схему:

  1. Для препігментації використовується фарба бажаного кольору.
  2. Частину фарби розводимо з водою у співвідношенні 1:1 без окислювача.
  3. Розчин наносимо на все волосся або локально, в залежності від розташування сивини.
  4. Витримуємо розчин 5-10 хвилин, залишки вологи вбираємо серветкою.
  5. Фарбуємо усе волосся у бажаний колір, використовуючи залишок фарби з додаванням окислювача. Витримуємо 25-30 хвилин.

Іншим способом підготовки волосся до фарбування є протруювання. Його застосовують для жорсткого і ламкого сивого волосся – так званої «скляної» сивини. Мета протруювання – розм’якшити волосся і підготувати його до подальшого фарбування. Це агресивна процедура, в якій застосовується окислювач, тому її краще проводити у салоні.

Домашнее окрашивание волос

І наостанок радимо не вдаватися до  самостійних радикальних експериментів з кольором – результат може виявитися неочікуваним. Для втілення будь-яких креативних ідей все ж краще звернутися до професіоналів. Бажаємо вам тільки вдалих змін і здорового волосся!

Читайте також:

14 Березня / 2019 Волосся

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті