З нежитем у дитячий садок: так, ні, можливо?

У цілому світі нежить — не привід не пускати дитину до дитячого садка. Навіть більше, закордоном його не лікують. Там починають хвилюватись лише тоді, коли температура тіла піднімається до позначки 38 градусів, наявна діарея чи інші серйозні симптоми. Але як тільки вони зникають, дитина знову йде в садок.

У нашій же країні будь-яка рідина з носа є підставою залишити малечу вдома та відмовитись від прогулянок. Загальна думка така: увесь нежить заразний, і від контакту з іншими дитині стане тільки гірше.

Діти нежитю не бояться, його бояться дорослі. Але, знаючи все про цей недуг, можна змінити своє ставлення до нього.

З яким нежитем можна, а з яким ні

Варто знати, що алергічний та бактеріальний нежить — безпечні. Заразний лише вірусний. Та якщо дитина підхопить його від іншої дитини, але буде продовжувати прогулянки, а вдома підтримуватиметься температура не вище 22 градусів та вологість не менш ніж 45%, то такий нежить мине у легкій формі.

Проте не всі батьки це розуміють. Ба більше, навіть не бажають зрозуміти. З одного боку, вони мають рацію: чому має хворіти моя здорова дитина, бо хтось привів у колектив свою хвору? Питання більше етичне та індивідуальне. А от відповідь на нього кожен дає свою.

Але ми вже знаємо: при алергічному чи бактеріальному нежитю можна зі спокійним серцем відпускати дитину в садок. (Якщо це, дійсно, він.) При вірусній інфекції слід звертатися до лікаря. Зазвичай після 2-х днів від початку лікування дитина вже нікого не заразить.

І ще. Змиріться з думкою про те, що нежить буде постійно супроводжувати маленьку людину все дитинство. Від цього нікуди не подінешся.

Етичне питання — як домовлятися з батьками, якщо ваша дитина прийшла у садок з нежитем

Тут все залежить від батьків. Принесіть вихователю довідку від лікаря, що нежить безпечний, а батькам поясніть, чому саме дитина не заразна. Повірте, зараз більшість людей лояльніше ставляться до нежитю та все частіше не звертають на нього увагу.

Коментар Катерини Н., власниці приватного дитячого садочка: «Кожного ранку всіх дітей у нас оглядає медсестра, додатково ми орієнтуємося на лікарняні від педіатрів та сімейних лікарів. Якщо дитина прийшла у садочок після тижневого лікування з залишками нежитю, це вважається допустимим варіантом. Якщо ж нежить виявляють у ще здорової вчора дитини, швидше за все до вечора дадуть знати про себе інші симптоми хвороби.

На жаль, зараз все частіше у весняний та осінній період ми бачимо у дітей сезонний алергічний риніт. Він не заразний, але ускладнює дитині життя, тож для таких дітей ми наполягаємо, щоб малюк завжди мав із собою набір чистих хустинок та спрей із сольовим розчином для промивання носа. Тоді вихователь може вчасно полегшити малюку дихання».

Як полегшити стан дитини

У нежитю, дійсно, мало приємного. Щоб дитині легше дихалось, підтримуйте вдома вологість у 50-70%, щоб слиз не пересихав і не погіршував ситуацію, багато бувайте на свіжому повітрі, яке дивовижним чином полегшує стан дитини.

Нежить — не привід сидіти вдома! Навпаки, гуляйте якомога більше.

варто вдатися до простих та дієвих засобів, наприклад, промивання носа соляним розчином. Такий спосіб вимиває мікробів і очищує ніс. Приготувати рідину просто навіть у домашніх умовах:

  1. 0,5 чайної ложки солі розчиніть у склянці теплої води.
  2. Залийте розчин у шприц без голки або порожню баночку з розпилювачем.
  3. Промивайте носові пазухи 3-4 рази на день, або за необхідність, як тільки побачили ускладнене дихання

Ідеальний варіант — придбати в аптеці фізіологічний розчин (коштує зовсім недорого, до 10 грн). Він стерильний, з ідеальною концентрацією солі, тож ви можете промивати дитині ніс без остраху. Також є готові розчини морської солі зі зручними розпилювачами та дозаторами.

Пам’ятайте, що судинозвужувальні препарати можна використовувати тільки у крайніх випадках і за рекомендацією лікаря! Вони пересушують ніжні слизові оболонки та можуть викликати звикання!

Не призначайте дитині ліки самостійно, керуючись рекламою чи порадами знайомих. Не рекомендується давати імуностимулятори, судинозвужувальні препарати, антибіотики. У кращому випадку вони будуть неефективні, у гіршому — послаблять імунітет, який не матиме сил боротись з новими інфекціями. Краще зверніться до спеціаліста.

І у цьому випадку спеціаліст — це не фармацевт у аптеці, який багатьом замінив справжнього лікаря. Якщо ваша дитина стикається з нежитем регулярно, проконсультуйтеся з сімейним лікарем, а не з продавцем в аптеці.

Профілактика нежитю

Ні загартовування, ні вітаміни не гарантують, що дитина завжди буде здоровою. Але знизити частоту виникнення хвороб можна. Секрет простий: для цього варто частіше провітрювати приміщення, зволожувати повітря, дотримуватись правильного температурного режиму та гігієни, багато гуляти й пити, вести активний спосіб життя.

Тож профілактика нежитю — це просто жити активним, щасливим життям.

Дбаємо разом!

30 Листопада / 2018 Діти

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті