Ти напевно в курсі, що на наш сон впливає безліч факторів. Важлива температура і рівень вологості в спальні, те, як ти проводиш вечірній час (якщо в обіймах із ґаджетами або вирішила перед сном потренуватися — з Морфеєм цієї ночі у тебе будуть натягнуті стосунки) і навіть щільність твоєї вечері. А ще є й більш очевидні речі — наприклад, важливо підібрати оптимальний для тебе матрац і подушку, піжаму краще надягати з натуральних тканин і, звісно ж, добре виспатися можна тільки на хорошій постільній білизні.
Дізнатися, які звички варто запровадити у твій режим, щоб поліпшити сон, ти можеш за нашим раніше опублікованим матеріалом. А в цій статті ми сконцентруємося на тому, як вибрати класний і довговічний комплект постільної білизни, на якій ти спатимеш, як немовля.
Цікаво по темі: Як допомогти собі заснути за постійного стресу і тривоги?
Обираючи якісну постільну білизну, перше, на що ми дивимося — це тип тканини. Ідеальний матеріал повинен «дихати» і вбирати вологу, щоб забезпечити оптимальний теплообмін під час нічного відпочинку. А такими характеристиками володіє далеко не кожна тканина. Розгляньмо, що з себе представляють різні види матеріалів, які найчастіше зустрічаються в постільних наборах.
Цікаво по темі: Як прати шовкові речі, щоб вони не втрачали текстуру і не сіли
Отже, з типом тканини визначилися, давай тепер подивимося на її щільність. Від неї залежатиме якість і міцність постільного комплекту. Щільність визначається, як вага 1 м2 тканини в грамах. Чим вона вища, тим довговічнішим буде спальний текстиль, але й коштуватиме він дорожче. Сьогодні поділяють такі критерії щільності тканини:
Цікаво по темі: Декор спальні: підбираємо аксесуари для створення затишку
У різних виробників домашнього текстилю стандарти розмірів можуть варіюватися. Тому, обираючи двоспальну або односпальну постільну білизну просто за найменуванням, можна помилитися і отримати, наприклад, надто коротке або вузьке простирадло. У цьому випадку краще орієнтуватися на реальні розміри, які ти можеш знайти на пакуванні.
Перед остаточним вибором непогано б уточнити розмір свого матраца, ковдри і подушок — так ти будеш впевнена, що білизна відмінно «сяде» і в підковдрі не буде ненависних порожнеч. У цьому тобі допоможе рулетка або кравецький сантиметр. Після зняття мірок з матраца, додай до його ширини приблизно 70-80 см — це буде оптимальний розмір простирадла.
Якщо хочеш отримати довговічний комплект постільної білизни, завжди перевіряй якість швів. Тут важливо дивитися не тільки на зовнішню строчку, а й на внутрішню. Не полінуйся вивернути наволочку навиворіт і перевірити, як там справи. У хорошому комплекті шви подвійні, краї тканини оброблені на оверлоці, а нитки не стирчать на всі боки. Якщо на підковдрі або наволочках передбачена блискавка, перевір, як вона пришита і наскільки надійна. Низькоякісні застібки можуть швидко прийти в непридатність і доведеться займатися її заміною, а це зайвий клопіт.
Що про свою постільну білизну пише виробник на пакуванні? Здавалося б, що в цій інформації можна знайти особливого, що може вплинути на вибір? Однак рекомендуємо звернути увагу на особливості догляду, рекомендований брендом. Якщо ми говоримо не про шовкову постільну білизну, у якої апріорі буде більше вимог до «експлуатації», зазначена максимальна температура прання підкаже тобі, якої якості використовувалися фарби для тканини.
Цікаво по темі: Як перетворити свій дім на місце сили та краси?
Так, якщо на пакуванні білизни пишуть, що прати її потрібно при температурі до 30°C, то, найімовірніше, пігменти низькоякісні і вони можуть з часом вимиватися. Якщо 60°C або вище — можна бути впевненим у стійкості фарбування і довговічності кольору або принта.
Ми вже сказали, що важливо перевірити те, як блискавки пришиті. Однак непогано б ще звернути увагу на розташування застібок. Якщо в підковдрах все плюс-мінус передбачувано (блискавка або ґудзики зазвичай розташовані знизу, в ногах), то в наволочках можливі варіанти. Краще обирати ті моделі, в яких застібки йдуть по краю, а не на зворотному її боці. Це особливо актуально, якщо ти любиш періодично перевертати подушку на «прохолодний бік». Навіть якщо блискавка тоненька і прихована за тканинною кишенькою, опинитися на ній обличчям уві сні — не найприємніше явище.
Це необов’язкова опція, проте знати, що ти можеш будь-якої миті придбати предмет, якого бракує і який ідеально впишеться в раніше придбаний комплект, — річ дуже приємна. Наприклад, власницям проблемної шкіри рекомендують міняти наволочки кожні кілька днів. Всю постільну білизну, звісно, ми міняємо рідше. Тому було б непогано мати можливість купити ще парочку таких самих наволочок, як у наборі, а то й більше.
Сподіваємося, наш гайд допоможе тобі зробити вдалий вибір і якісно «заряджатися енергією» щоночі!
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Дякую за корисні поради для вибору постільної білизни 🤍Ця тема завжди актуальна.💚