Щоб забезпечити косметичним засобам живильну, пом’якшувальну, захисну та відновлювальну дію, в їхніх складах дуже часто присутні олії. Тут тобі і кокосова, і мигдальна, і ши, і виноградних та абрикосових кісточок, а ще манго, камелії, аргана і… бабассу? А це що за фрукт? І чому сьогодні все більше доглядових продуктів його містять?
Познайоммось з олією бабассу ближче і дізнаємося, в чому переваги цього компонента і як він впливає на шкіру і волосся. І, звичайно ж, наприкінці на тебе чекає добірка з 6 гідними засобами з цим інгредієнтом у складі.
Цікаво на тему: Домашній догляд за чутливою і схильною до алергії шкірою
Хоч пальми з плодами, які ростуть гронами та схожі на мінікокоси, виявили ще на початку позаминулого століття, олія бабассу — відносно новий гравець у світі косметики. Родом він із тропічних бразильських лісів. Саме тут, у спекотному кліматі, розкинулися величні (справді величні — до 20 м заввишки!) пальми Attalea speciosa.
Процес видобутку олії бабассу доволі типовий для «олійної» галузі. Спершу горіхи збирають, потім розколюють, а з м’якоті методом холодного віджиму отримують натуральну олію. Цей спосіб зберігає всі корисні властивості — жирні кислоти, вітаміни та антиоксиданти, які забезпечують шкірі та волоссю інтенсивний догляд.
Цікаво на тему: Що таке трансепідермальна втрата вологи та як її зупинити
У складі косметики цей компонент часто позначається, як Orbignya Speciosa Kernel Oil або просто Babassu Oil. Завдяки своїм пом’якшувальним і відновлювальним властивостям олія бабассу відмінно справляється із завданнями зволоження і живлення шкіри та волосся. Саме тому інгредієнт зустрічається у величезній кількості косметики: зволожувальних кремах для обличчя, шампунях, живильних масках, лосьйонах для тіла і навіть засобах для очищення.
За фізичними параметрами олія бабассу чимось схожа на олію какао — вона теж має низьку температуру плавлення. Завдяки цьому вона може бути як щільною, як батер, так і рідкою. За температури вище 25-30°C (тобто, температури поверхні шкіри) навіть у твердому стані олія бабассу стає рідкою, що дає змогу компоненту танути, швидко розподілятися та поглинатися.
Але, звісно, можливість змінювати стан залежно від температури — далеко не всі переваги інгредієнта. Головна фішка олії бабассу криється в її складі. У ній повно жирних кислот, як насичених (міристинової, лауринової) так і ненасичених (олеїнової, лінолевої), а ще, як і в більшості олій, вітаміну Е. Завдяки цьому компонент працює над:
Які завдання в догляді за шкірою здатна вирішити олія бабассу? Вона майстерно позбавить сухості, відчуття стягнутості та лущення, додасть гладкості та пружності, а, завдяки антиоксидантному ефекту, сприяє омолодженню. Причому хороший компонент і для жирної шкіри — він швидко вбирається і не залишає липкої плівки. А ще олія бабассу працює на посилення захисного бар’єра, що актуально як у боротьбі з висипаннями, так і в разі розацеа. Тобто, для проблемної та чутливої шкіри вона теж буде ефективною.
Цікаво на тему: Готуємося до зими: ТОП-10 олій для обличчя
Для сухого або перепаленого від частого фарбування волосся олія бабассу — просто порятунок. Вона відновлює пошкоджені пасма, надає блиску, гладкості та робить їх більш слухняними. У шампунях і масках цей компонент допомагає впоратися з ламкістю і сухістю, дисциплінує, а ще захищає волосся від зовнішніх агресивних чинників, наприклад, від впливу ультрафіолету або сухого повітря.
Як бачиш, олія бабассу — штука класна, але навіть у неї є свої «але». Для більшості людей вона абсолютно безпечна і підходить для щоденного догляду, але, якщо у тебе ну дуже чутлива шкіра або алергія на горіхи, варто бути обережною. Олія бабассу хоч і натуральна, але все одно може спровокувати неприємності.
Ну і класика — індивідуальна непереносність. Навіть найорганічніший засіб може несподівано «не подружитися» з твоєю шкірою. Тому перед тим, як використовувати його, зроби патч-тест: нанеси трохи продукту з олією бабассу на тильний бік передпліччя і почекай. Якщо шкіра не почервоніла і не з’явився свербіж, сміливо додавай продукт у свою б’юті-рутину.
Цікаво на тему: Як вибрати і використовувати олії для жирної та проблемної шкіри
Косметичних продуктів з олією бабассу з кожним днем стає все більше. Її застосовують у найрізноманітніших засобах — від гелів для вмивання і масок для волосся до бальзамів для губ. Зібрали для тебе шість цікавих товарів для різних завдань.
Пінка для вмивання Sue
Якщо шукаєш м’який засіб для очищення шкіри, зверни увагу на пінку для вмивання без спирту від українського бренду Sue. Формула засобу базується на гідролаті ромашки — компоненті, що славиться заспокійливими та регенерувальними властивостями. Доповнюють його олії вербени та бабассу, гліцерин, пантенол і гель алое. Пінка ідеально підходить для сухої шкіри, делікатно її очищає і не вимиває природні ліпіди з поверхні.
White Mandarin Deep Regeneration Babassu Oil
Ніч — ідеальний час для глибокого відновлення шкіри. Особливо якщо ти використовуєш крем White Mandarin Deep Regeneration Babassu Oil. У ньому міститься ударна доза доглядових компонентів — комплекс олій (оливи, авокадо і, звісно ж, бабассу), натуральних екстрактів (алое, огірка, арніки) і вітамінів (E, F і A), а також коензим Q10. У комплексі вони посилюють захисні функції епідермісу, надають сяйва, підвищують пружність і омолоджують шкіру, борючись із наслідками окисного стресу і впливу негативних факторів середовища.
Цікаво на тему: 16 універсальних кремів для обличчя для різних типів шкіри
Скраб для тіла UTerra Native Кава і бабассу
Ексфоліація — один із найважливіших етапів у догляді за тілом, і для нього ми рекомендуємо скраб UTerra Native Кава і бабассу. Мелена кава і сіль ефективно відлущують ороговілі клітини, водночас не ушкоджують шкіру і стимулюють приплив крові, покращуючи обмінні процеси в тканинах. Олії бабассу і какао підтримують захисний бар’єр і живлять, а екстракт цитрусових підвищує тонус і має антиоксидантний ефект. Результат — гладка і наживлена шкіра, підготовлена до подальшого догляду.
Ro Beauty Better Butter
Батер для тіла Ro Beauty Better Butter здатний подарувати твоїй шкірі до 48 годин відчуття зволоженості та комфорту. Секрет пролонгованої дії криється у формулі, яка заснована на найпопулярніших поживних речовинах — оліях кокоса, ши, какао, бабассу й авокадо. Баттер моментально тане на шкірі та швидко вбирається, залишаючи після себе гладкість і бархатистість. А ще засіб має чудовий аромат, який підійматиме твій настрій.
Schwarzkopf Professional BC Bonacure Frizz Away Shampoo
Як «приручити» неслухняне волосся, яке живе своїм життям і пушиться на всі боки? Спробуй Schwarzkopf Professional BC Bonacure Frizz Away Shampoo. Цей шампунь спеціально створений для кучерявого і жорсткого волосся, яке вперто ігнорує будь-які укладки. Він не тільки м’яко очищає шкіру голови, але також надає блиск, розгладжує і дисциплінує пасма. А сприяє такому ефекту рисові протеїни, рицинова та олія бабассу, а також екстракт канабісу в складі.
Цікаво на тему: Здоров’я і краса в одному флаконі: найкращі маски для твого волосся
Dikson Argabeta Up For Curly And Wavy Hair Conditioner
Доповнити догляд за кучерявим волоссям можна кондиціонером Dikson Argabeta. Крім бабассу, він збагачений олією аргани, цитрусовою кислотою і рослинними протеїнами. Продукт абсолютно не обтяжує, але водночас гарантує рухливу укладку, гладкість, живлення і розкішний природний блиск.
Олія бабассу — прекрасний природний компонент родом з Бразилії, який здатний поліпшити стан шкіри та волосся, даруючи їм гладкість, зволоження і відновлення. Обов’язково спробуй його у своїй рутині! 😉
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Вперше чую за цю олію🤗