Жіночий організм отримав від природи складні налаштування. У нас все непросто: ми емоційні, чутливі та при цьому сильні, всемогутні створіння, які, проте, кілька днів на місяць вимагають до себе окремої уваги. Ти розумієш, про що йдеться, адже ці дні – це непростий період за всіма параметрами. Чого тільки вартий ПМС, коли ти, начебто, дівчинка, але звідки в тобі Люцифер? Щомісяця ми змушені переживати найсильніші емоційні коливання, які закінчуються болем, важкістю і слабкістю. Не розумію, чи є у світі щось складніше, ніж жінка?
Давай ми з тобою поговоримо про те, що не можна робити під час менструації, щоб хоч трохи полегшити свою долю і підтримати організм у відносно бадьорому стані. Розберемо не просто, а з урахуванням віку, оскільки це важливо.
Цікаво на тему: Прогестерон: що це за гормон і як він на тебе впливає
Перші місячні починаються в 11-13 років, а закінчуються в 45-50. Ми знаємо, що потрібно робити і як у плані гігієни. У цьому немає нічого складного, адже сучасний ринок пропонує величезний асортимент всіляких засобів особистої гігієни, з якими можна почуватися впевнено і вільно. Цієї теми ми торкатися не будемо, нам цікаво, як змінюються правила поведінки з віком і з чим це пов’язано. Поїхали.
Підлітковий період один із найвеселіших у житті, як у прямому, так і в переносному сенсі. Увесь крінж трапляється саме в цьому віці, погодься. Головна думка, яка червоною ниткою проходить через ці неймовірні кілька років – обходячи в саду розкладені граблі, ти втрачаєш дорогоцінний досвід).
Так от, щоб у жодному разі не проґавити жодного удару, варто більше дізнатися про те, що не варто робити під час місячних:
І останнім пунктом стане приховувати симптоми, відчувати сором. Для дівчаток-підлітків однією з найскладніших моментів стане відкритий діалог, якщо раптом в особливі дні щось іде не так. Місячні – це природний процес, природа зробила нас такими особливими та від цього ми ще більш прекрасні! Тому, якщо в ці періоди ти відчуваєш, що в організмі відбувається раніше невідомий процес, про це обов’язково потрібно сказати батькам, лікареві, медсестрі в школі. Допомога покращить якість життя і допоможе запобігти проблемам зі здоров’ям.
Цікаво на тему: 5 щоденних звичок, небезпечних для здоров’я грудей
Для вже дорослих дівчат правила поведінки трохи змінюються, оскільки і ритм життя вже зовсім інший, і організм стає сильнішим, здоровішим, гнучкішим до змін. Чого робити не рекомендується:
Бані, сауни гарячі ванни, солярії, басейни та різноманітні купелі потрапляють у список протипоказань, оскільки в період особливих днів ризик підхопити інфекцію зростає в декілька разів. Полове життя залишається на твій розсуд, оскільки єдиним обмеженням, яке може спричинити дискомфорт є брудна постільна білизна. Якщо для тебе та твого партнера це не проблема, то чому б не дозволити собі трішки задоволення.
Цікаво на тему: 10 дивних речей, які ти робиш через овуляцію
А тепер поговорімо про те, про що важливо пам’ятати під час місячних дорослим жінкам. З віком менструальний цикл починає змінюватися, стає або довшим, або коротшим, може бути непередбачуваним. Гормональні перебудови диктують свої правила, з якими доводиться рахуватися. Важливо підтримувати своє здоров’я, регулярно проходити профілактичні огляди у лікаря-гінеколога, не ігнорувати симптоми.
Можна сказати, що в дорослому віці менструація стає індикатором загального стану жінки. На цикл впливають різні захворювання, як-от цукровий діабет, патології щитоподібної залози або серцево-судинної системи. Тому важливо підтримувати діалог із лікарем і стежити за своїм станом, своєчасно звертаючись по допомогу. Больові відчуття можуть посилюватися, і для цього теж є причини. З віком необхідно набагато уважніше ставитися до свого здоров’я, особливо в моменти, коли організм відчуває слабкість і потребує допомоги.
Алкоголь і куріння можуть посилювати біль, а також загострювати стан тривожності, провокувати перепади настрою, дратівливість. Крім цього, міцні напої призводять до зневоднення організму, посилюють набряклість. Що старшими ми стаємо, то більше потрібно приділяти час своєму здоров’ю. Цього не зміниш, а найцікавіше полягає в тому, що разом із віком приходить і усвідомлення, що тіло – це справді храм, і хочеться, щоб він був прекрасний і сильний якомога довше.
Цікаво на тему: 7 способів зменшити біль під час менструації без таблеток
У період особливих днів потрібно пам’ятати всього кілька основних правил:
Кожна жінка з часом виробляє для себе особисту схему поведінки, яка допомагає легше переживати цей період. Хтось дозволяє собі з’їсти шоколад і шаурму, комусь потрібно пити сік або гідрокарбонатну водичку, хтось скасовує тренування або замінює важке на легші варіанти фізичної активності, а є й такі з нас, хто абсолютно нічого не змінює і просто живе у своєму звичному ритмі, тому що є сили та енергія. Важливим є здоров’я і відмінне самопочуття, а яким методом ці дві мети будуть досягнуті – ти можеш вирішити та сама.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Дякую, цікава стаття!
Дякую !! Цікаво..
Дякую! Дуже корисна та потрібна інформація.
Цікава стаття
Цікава стаття, дуже інформативно☺️
Корисна інформація!