Травна система немовлят адаптована під певну температуру їжі, що надходить. Якщо говорити точніше, то ідеальна температура суміші, грудного молока – це 34-37°C. І в цьому разі підігрівач для пляшечок є найкращим рішенням, адже він дає змогу нагріти швидко й до потрібної температури їжу, зберігаючи водночас її корисні властивості. У цій статті я тобі не тільки розповім на що звертати увагу під час вибору підігрівача, а й поділюся нюансами, про які не розкажуть у рекламі представлених пристроїв.
Насправді цей прилад настільки функціонально простий, що й розповідати про нього особливо нічого. 99% підігрівачів являють собою звичайну парову баню, але трохи вдосконалену. Я тобі зараз дам практичні та короткі поради, як вибрати хороший підігрівач для пляшечок:
Цікаво на тему: Навіщо потрібен дитячий аспіратор і як його вибрати
Також обов’язково звертай увагу на те, які пляшечки сумісні з пристроєм. Для деяких моделей підходять пляшечки тільки від однойменного бренду. Краще бери ті, які не мають прив’язок до конкретного типу пляшечок, а також здатні вмістити в себе максимально широкий діапазон об’ємів (наприклад, 30-150 мл). Ну й звичайно ж, якщо ти думаєш, що можливість підігріву однієї пляшечки недостатня, то купуй пристрій, який може підігрівати відразу дві місткості.
Рекомендовані товари:
А тепер перейдемо до цікавіших речей, а саме до практичного застосування підігрівача. Чи потрібен він? Думки з цього приводу у матусь розділяються рівно 50/50 – одні не уявляють, як можна без нього обходитися, а інші вважають цей пристрій абсолютно непотрібною річчю. Спробуємо розібратися, з чим це пов’язано.
Дізнатися, як дійсно працює конкретний підігрівач, можна лише двома способами: знайти розгорнуті відгуки про роботу приладу від реальних людей або ж на власному досвіді експлуатації. Описи та характеристики підігрівачів, на жаль, не дають повної картини того, з чим ти насправді можеш зіткнутися вночі в напівдрімоті, намагаючись підігріти нямку для карапуза.
Опис 99% підігрівачів – швидкий, рівномірний нагрів, підтримання заданої температури, підходить для ГМ (грудного молока) і дитячого харчування, сумісний з більшістю пляшечок. Проблема полягає в тому, що інформація дуже поверхнева і зараз я тобі розповім, чому чимало батьків розчаровуються підігрівачами, стикаючись із поняттям «очікування-реальність». Я спеціально переглянула величезну кількість відгуків від матусь про різні типи цих пристроїв і поділюся з тобою моментами, так би мовити, з перших вуст.
Цікаво на тему: Як вибрати пляшечки для годування та правильно за ними доглядати
Як собі мама уявляє весь процес підігріву, купуючи підігрівач? Встановила температуру, наприклад, 36°C, помістила в прилад пляшечку з харчуванням, підігрівач його за лічені хвилини розігрів до ЗАДАНОЇ температури, сповістив (світловою індикацією або звуковим сигналом) – можна годувати малюка. А тепер перенесемося в реальність і подивимося, як на практиці відбувається нагрів у більшості представлених пристроїв:
Підсумувати можна так: підігрівачі для дитячих пляшечок працюють за термостатом, який нагрів воду, вимкнувся, вода трохи охолола, і пристрій знову переходить у режим нагріву. Прилад зручний, потрібний і корисний, проте не варто очікувати від нього якоїсь суперавтоматичної роботи з неймовірно точним нагріванням. З цієї причини класичні парові бані не втрачають своєї актуальності, бо мають ідентичний принцип нагріву.
Є ще портативні підігрівачі для пляшечок, де нагрівальним елементом виступає не вода, а інфрачервоні елементи, як у «теплих» килимках. Виробники стверджують, що такий прилад має як гріти, так і працювати в режимі термоса. 90% пристроїв, судячи з відгуків, виконують лише роль термоса, а з нагріванням просто не справляються.
Цікаво на тему: Як вибрати найкращу молочну суміш для новонароджених
Тут ситуація ще цікавіша. Якщо ти розглядаєш пристрій, де можна самій задавати температуру, то питань ніяких не виникне. Просто береш пляшечку з водою і методом проб підбираєш градуси, за яких вода нагріється відносно швидко до потрібних тобі 36-37°C. Запам’ятовуєш (записуєш) температуру нагрівання і час, а далі з цією шпаргалкою грієш їжу малюкові. Але не забувай враховувати вже згадані фактори:
Матусі таким методом складають собі цілі таблиці й, орієнтуючись на них, підігрівають їжу своїм янголятам. А ось якщо ти купуєш недорогий пристрій з уже вбудованими режимами, то в такому разі зручність експлуатації буде справжнісінькою лотереєю. У більшості бюджетних пристроїв функціонал такий:
Простий приклад із життя моєї подруги, у якої було два трирежимні підігрівачі. У першого градацію температур залежно від обраного режиму можна описати так: слабо гріє і довго чекати, занадто сильно гріє, окріп. А у другого – гаряче, дуже гаряче, окріп. У підсумку, вона призвичаїлася підігрівати на першому екземплярі, використовуючи режим підігріву баночок, а не пляшечок.
Цікаво на тему: Обираємо найкращу радіоняню і відеоняню: 5 корисних порад
Нині більшість моделей мають цю функцію, проте є підігрівачі без неї і розглядати їх до купівлі я б не рекомендувала. За фактом – це найкорисніше, що є в цьому пристрої, особливо коли мова заходить про штучне вигодовування. Але й тут без нюансів не обійшлося. Практично всі матусі, купуючи підігрівач для пляшечок з функцією підігріву, малюють собі таку картину. Поставила в нього пляшечку з водичкою на ніч, увімкнула цей режим – усе. Крихітка прокинулася і хоче їсти? Дістала пляшечку з водою з підігрівача, додала суху суміш і годуєш. Лічені хвилини, навіть прокинутися не встигаєш, просто краса.
Річ у тім, що з метою безпеки режим підігріву в багатьох підігрівачах працює лише певну кількість часу, а потім пристрій просто вимикається. Є моделі, де температура підтримується протягом 15-20 хвилин, у кращому разі одну годину. Звичайна ситуація, коли серед ночі малюк просить їсти, а прилад вимкнув режим підігріву ще кілька годин тому. І що? Правильно, тобі потрібно заново все гріти.
Але є й винятки. Якщо в характеристиках до пристрою ти бачиш пункт «функція тривалої підтримки температури», але без вказівки точного часу, обов’язково поцікався про це у продавця. Такі підігрівачі часто можуть підтримувати потрібну температуру харчування протягом доби, що дуже й дуже добре.
Цікаво на тему: Як вибрати дитячий термометр
Безперечно, ці пристрої можуть полегшити будні молодої мами. Але не потрібно тішити себе ілюзіями, що, купивши такий прилад, він буде сам все робити й мало не годувати дитину. Термоси з датчиком температури, електрочайники з терморегулятором (нагрівання води від 40°C), парові бані – класичні робочі альтернативи, які використовуються багатьма батьками. І наостанок розповім тобі про найбільшу хибну думку, яка звучить як “купи ось спеціальний розумний пристрій і не займайся цими застарілими перевірками температури ГМ, води або суміші”. Запам’ятай, перевіряти температуру дитячого харчування потрібно ЗАВЖДИ, незалежно від того, яким методом ти його нагрівала. В інструкції до будь-якого якісного підігрівача для пляшечок є пункт приблизно з таким змістом: “перед годуванням обов’язково перевіряйте температуру їжі. Вона не повинна перевищувати 37°C”. Це цілком закономірно, адже, як я вже казала, такі підігрівачі працюють за доволі примітивним принципом і повністю довіряти їм у плані точного нагріву їжі для дитини не можна ні з технічного, ні з морального погляду.
А як ти вважаєш, підігрівач для пляшечок – корисний пристрій чи можна запросто обійтися без нього? Поділися своєю думкою в коментарях і не забудь поставити вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні