Як приємно взимку закутатись у теплу ковдру і солодко спати всю ніч! Та і влітку багато хто любить укриватися — не стільки від холоду, як для затишку та комфорту. А чи знаєте ви, що ковдру необхідно чистити 3–4 рази на рік? У ній скупчується величезна кількість часточок епідермісу і продуктів життєдіяльності шкіри, котрі стають ідеальним середовищем для пилових кліщів, грибків, бактерій. Що вже й казати про літній період, коли температура повітря підвищується, і ми потіємо набагато інтенсивніше! Як та якими засобами правильно доглядати ковдру? У чому відмінність догляду за різними ковдрами залежно від матеріалу виготовлення? Читайте у новій статті від EVA Blog!
Якщо ви вкриваєтесь ковдрою без підковдри, в такому випадку її варто чистити кожен тиждень разом з усією постіллю. А якщо ви користуєтесь підковдрою, тоді можна прати 3 або 4 рази на рік.
Цікаво на тему: 8 речей, через які здається, що вдома не прибрано
Перш за все керуйтеся вказівками виробника на етикетці виробу. А якщо вона не збереглася або виробник не зазначив на ній свої рекомендації, керуйтеся загальними правилами виходячи з матеріалу виготовлення ковдри.
Синтепонові ковдри та вироби із холофайбера доглядають однаково. Обирайте делікатний режим прання та невисоку температуру 30–40 °С. Віджим ставте на мінімум або вимкніть узагалі. Найкраще обирайте рідкий пральний засіб, наприклад, гель або капсули для прання KONEN: вони ефективно видаляють забруднення та добре виполіскуються, залишають по собі чистоту та легкий приємний аромат.
Після прання добре струсіть ковдру, розправте її і відправляйте на сушку на горизонтальній поверхні.
Цікаво на тему: 7 порад як обрати якісну постільну білизну
Байкові ковдри виготовляються зі щільної бавовни, тож цей матеріал добре переносить багаторазове прання. Обирайте щадний режим прання, невисоку температуру та рідкий пральний засіб. Для приємного аромату та м’якості ковдри можна додати трохи кондиціонеру для тканин.
Якщо ковдра дуже забруднилася, можна замочити її в безхлорному плямовивіднику.
Сушити байкову ковдру допускається на мотузці.
Щоб повернути виробу м’якість, обережно пропрацюйте його праскою на невисокій температурі.
Цікаво на тему: Що робити, аби не пахло з пральної машини?
Вироби з пуху добре віддати у хімчистку, але якщо вони майже не забруднені, можете спробувати почистити їх самостійно:
Цікаво на тему: 10 лайфхаків, як попрасувати речі без праски
Ковдра з бамбука потребує великої пральної машини — краще 7 кг. В усьому іншому бамбуковий виріб переться і сушиться так само, як пуховий.
Цікаво на тему: 5 перевірених способів виведення плям з білого одягу
Ватяна ковдра не переться і не замочується ні за яких умов. Для такого полотна – лише суха чистка:
Цікаво на тему: Як позбутися молі та запобігти її появі
Шерсть — вкрай вимогливий матеріал, тому щоб попрати такий виріб, варто дотримуватись певних рекомендацій:
Цікаво на тему: Не зіпсуй: як доглядати за трикотажним одягом
Як бачите, випрати ковдру вдома зовсім нескладно. Ми радимо вам чистити ковдри саме влітку, адже це найзручніший час для того, щоб добре просушити її та погріти на сонечку. Сподіваємось, наші поради виявились корисними для вас.
Приємного відпочинку!
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні