Передпокій здається дрібною частиною інтер’єру квартири. Але часто саме він задає настрій. Згадай, як поспішала на роботу й забувала захопити з собою обід, бо його нікуди поставити перед виходом. Чи коли поверталась втомлена з пакетами та дитиною додому, а тебе зустрічала гора курток на вішаку та тотальна відсутність місця, куди зручно поставити речі, не забруднивши підлогу вуличним взуттям. Тож якою має бути організація простору, щоб зробити передпокій зручним, ергономічним та красивим? Зібрала ідеї у цій статті!
Щоб зрозуміти, якою має бути ергономіка меблів та загальна організація простору у передпокої, пропоную поглянути на головні проблеми цієї кімнати:
Це ключові моменти, для яких варто знайти розумні рішення. І тоді при поверненні додому ти не занурюватимешся одразу в проблеми, а насолоджуватимешся затишком.
Цікаво на тему: 8 речей, через які здається, що вдома не прибрано
Одне з найбільших джерел всесезонного хаосу у передпокої — взуття, особливо якщо у квартирі живе багато людей. Організація простору має враховувати чотири основні задачі:
Перш ніж починати вибирати розумні рішення для зберігання та продумувати ергономіку полиць, проведи невеличку ревізію. Несезонне взуття помий, висуши та відправ у відведені місця очікувати зміну погоди. Це можуть бути як верхні полиці вбудованих багатофункціональних меблів в передпокої, так і окремі відділення в основній шафі чи гардеробній. У передпокої залиш лише те, що плануєш носити найближчим часом. Чим більше людей проживає разом, тим менша кількість пар має залишатись на кожного.
Коли сформуєш перелік взуття, яке треба розташувати у передпокої, буде легше визначитись з кількістю необхідних полиць та їх ергономікою. Зберігання може бути як відкритим, так і закритим. При цьому важливо врахувати наступні моменти:
Щоб бруд з передпокою не розтягувався по всій квартирі, особливо в дощову погоду або холодні сезони, організація простору одразу має передбачати зону для сушіння. Якщо плануєш теплу підлогу, це значно пришвидшить процес. Якщо ж ні, ось ще кілька класних варіантів оформлення місць для брудного взуття:
А от популярні на Pinterest підставки з камінцями часто виявляються не надто практичними. Адже бруд на них швидко накопичується, а постійно перемивати не у всіх вистачить терпіння.
Цікаво на тему: 7 корисних порад як зберігати взуття
Наступний момент, який часто викликає дискомфорт у передпокої з погано продуманою ергономікою, це відсутність зручних місць для речей. Організація простору має подбати про три їх типи:
Особливо часто забувають про другу групу, тож саме з неї й почну. Ергономіка передпокою має передбачати зручні місця, щоб при поверненні додому було куди покласти сумки та пакети. Це дозволить розвантажити руки й при цьому не заходити далеко, не нести з собою вуличний бруд, а спокійно перевзутися у домашні капці.
Місцем для сумок може стати верхня частина консолі або відкрита полиця. Для пакетів з магазину або тих, що береш з собою, бажано мати міцну поверхню. Підійде, наприклад, верхня частина банкетки для взуття або місце для сидіння (при них розкажу окремо трохи далі).
Оригінальне рішення для маленького передпокою: прикріпи дві панелі з гачками, одну вище, на рівні плеча, одну для дітей нижче, на рівні долоні. Так ти отримаєш компактне місце для сумок, рюкзаків, дитячих курток, дрібних речей. Не для постійного зберігання, а щоб звільнити руки після повернення або приготувати речі, які треба взяти з собою.
Цікаво на тему: Як оптимізувати простір у маленькій квартирі
Для постійного зберігання речей можна використовувати комод, консоль, багатофункціональні меблі для сидіння або ж повноцінну шафу. Все залежить від того, наскільки великий або, навпаки, маленький передпокій. Для предметів, які постійно живуть там, але не часто використовуються, можна пристосувати полиці під стелею. І не зайвим для організації простору буде відсортувати їх за призначенням в органайзери.
А от на відкритих полицях не варто накопичувати багато дрібниць. По-перше, це ускладнює прибирання. По-друге, створює візуальний шум. Краще повісь вертикальний органайзер збоку на шафку або комод. Залиши там екошопери, серветки, окуляри й місце для квитанцій.
Розумним рішенням для маленького передпокою стане консоль. ЇЇ ергономіка дозволяє використовувати й верхню частину, й висувні ящики. Підвісні моделі залишають під собою місце, куди можна поставити висувний пуф для сидіння. При правильній організації простору консоль має бути достатньо близько до входу, щоб було зручно залишити телефон, ключі. А на пуф кинути сумку або з комфортом сісти роззутися.
Цікаво на тему: Апсайклінг-декор: перетворюємо мотлох на прикрасу будинку
Часто при організації простору передпокою, особливо маленького, люди відмовляються від місць для сидіння. Тим часом вони непомітно роблять життя значно комфортнішим. Тим паче зараз можна знайти багатофункціональні меблі, ергономіка яких вирішує одразу декілька задач:
Цікаво на тему: Вибираємо ліжко: на чому можна заощадити, щоби знизити ціну
Стильний вішак може й цікаво виглядає на фото інтер’єрів, але в побуті зазвичай дуже не практичний, особливо в осінньо-зимовий сезон. Тож для зберігання верхнього одягу варто продумати закриту компактну шафу. ЇЇ можна будувати довкола дверей, використовувати місце і з боків, і над входом. В організації простору маленького передпокою часто використовують формат купе.
Бажано продумати не лише вішаки для довгого верхнього одягу, а й висувні полиці для шапок, шарфів, шкарпеток іншого дріб’язку. Там же можна зберігати габаритні сумки, приладдя для прибирання та славнозвісний “пакет з пакетами”.
Якщо немає можливості зробити закриту компактну шафу, регулярно влаштовуй ревізію верхнього одягу, залишай мінімальну кількість, лише те, що носиш прямо зараз.
Тренд останніх років — імітація підвісної конструкції, коли компактна шафа кріпиться до стіни, а не спирається на підлогу. Тоді внизу залишається місце для взуття, яке легко прибирати під час миття шваброю або роботом-пилососом.
Окрім того, має бути й відкрите місце, де сушити в прохолодний сезон мокрий верхній одяг після снігу та дощу. Оригінальний варіант — рейли, які кріпляться до стелі. Адже на плічках речі виглядають охайніше, ніж звалені горою на гачках. Ще одне розумне рішення для оформлення зони сушіння курток і пуховиків передбачає вільний доступ з боків та закриття передньої частини панеллю або рейками.
Цікаво на тему: Текстиль в інтер’єрі: як швидко і стильно перетворити кімнату
У передпокої часто немає вікон, але є потреба уважно розглянути себе в дзеркалі перед виходом. Тож не забудь продумати освітлення. Бажано мати декілька джерел, наприклад, основні світильники на стелі та додаткові біля дзеркала.
Останнім часом в дизайні інтер’єрів популярною є підсвітка низу меблів, ніби вони тримаються у повітрі. Але це скоріше питання смаку, ніж ергономіки.
Цікаво на тему: Найкращі ідеї, як заховати дроти у квартирі
Перед виходом завжди є необхідні дрібниці, за якими не хочеться повертатися. Їх можна зберігати у передпокої. Якщо полиці відкриті, бажано відсортувати речі за призначенням, скласти у красиві коробки, органайзери чи поставити на декоративні таці. Останні, наприклад, стануть класним розумним рішенням для парфумів. Чому бажано зберігати все на підставках? Бо для прибирання полиць від пилу достатньо перемістити органайзер. Це значно пришвидшує регулярне наведення порядку.
Дуже важливо, щоб ключі мали постійне місце для зберігання, щоб перед виходом не доводилось шукати їх по всій квартирі. Це можуть бути спеціальні гачки, підставка або кошик.
Цікаво на тему: 8 ідей, як облаштувати балкон для відпочинку або роботи
Дзеркало і простір маленького передпокою візуально збільшить, і допоможе поглянути на себе перед виходом. В ідеалі зробити його у повний зріст.
Дзеркало можна розмістити в середині компактної шафи, якщо дверцята відкриваються та є додаткове освітлення. У цьому випадку менше випадкових доторків до скла руками, а значить, менше мити.
Але для маленького передпокою все ж краще зовнішнє розміщення, бо так візуально збільшується простір. І якщо злегка протирати дзеркало регулярно, проблеми з відмиванням навряд виникнуть.
Цікаво на тему: Психологія кольору в інтер’єрі: створюємо комфортний простір
Декор теж має значення в організації простору передпокою. Адже це перша кімната, яка зустрічає тебе та твоїх гостей. І коли в ній продумана не лише ергономіка, а й естетична краса, це відчутно впливає на сприйняття всього житла.
Щитки електроприладів можна заховати шафою або декоративною панеллю з картиною. На стіні гармонійно виглядатимуть рамки з улюбленими сімейними фото, постери з фразами, які мотивують твою родину, або предмети, пов’язані з хобі. Декором може стати навіть органайзер для зберігання парасолей. Подібні дрібниці додають індивідуальності інтер’єру, допомагають позбутись готельної безликості.
Цікаво на тему: Килимки, які створять затишок у домі
Якби мене попросили вивести головне правило організації простору передпокою, я б зупинилась на “Прибирай звідти зайві речі”. Те, що тобі не знадобиться перед виходом або одразу по поверненні, варто розмістити в інших шафах. Ергономіка всіх речей у кімнаті має працювати на твої потреби, а не створювати перешкоди та псувати настрій. Тому згадай свої повсякденні звички та поділись у коментарях, які розумні рішення досі шукаєш? Яка проблема організації передпокою є найбільш актуальною для тебе?
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні