Псс, нас обдурили: три міфи про секс, в які я теж вірила

Ми вже з тобою говорили про множинний оргазм, шукали точку G, намагалися досягти сквірту, думали “Може спробувати відкриті стосунки?”, а ось сам секс, як такий, пропустили. Сьогодні виправимо ситуацію і трохи зануримося в міфи про статевий акт🙃

Секс – це фізіологічна потреба

1-Три-міфи-про-секс

Я тебе зараз, можливо, здивую, але популярна думка, що організму для нормального протікання життєво важливих процесів, а також для підтримки здоров’я необхідний регулярний секс – це міф. Річ у тім, що коли ми чуємо слово “потреба”, автоматично виникає інша фраза “її потрібно обов’язково задовольнити”. Пити воду – фізіологічна потреба, харчуватися – фізіологічна потреба, секс – ні.

Спробую максимально просто тобі пояснити, чому нам дуже-дуже довго намагалися вселити в мозок, що секс – це фізіологічна потреба:

  1. Продовження роду. Народження дітей є постійною біологічною потребою виду. У конкретної людини не існує ніякої фізіологічної “потреби” займатися сексом. Але при цьому у нас, як в окремого класу живих істот, є біологічна “потреба” в тому, щоб велика кількість людей в популяції була сексуально активною. Менше сексу – нижча народжуваність. Нижча народжуваність – вимирання нас як виду на дистанції.
  2. Гроші. Все, що пов’язано з сексом і еротикою, так чи інакше вміє приносити великі фінансові блага. І через сотні років ми все ж прийшли до того, що купувати й продавати секс – норма, ставити сексуальні стосунки в якості ультиматуму для досягнення конкретних цілей – абсолютно прийнятно. Все просто, якщо секс – це фізіологічна потреба, яку потрібно обов’язково задовольнити, то значить він стає маніпулятивним інструментом.

Але найстрашніший побічний ефект від усього цього – сексуальне насильство. 90% людей впевнені в тому, що людина просто не може жити без сексу і як підсумок ми спостерігаємо злочини сексуального характеру.

2-Три-міфи-про-секс

А як же “Заняття сексом корисне для здоров’я!” або поради від подружок “У тебе майже рік не було сексу? Ти що, потрібно обов’язково хоча б для здоров’я!”. По-перше, “для здоров’я” зараз є купа дуже крутих секс-іграшок і тут партнер зовсім не обов’язковий. А по-друге, з нашим здоров’ям в плані фізіології, секс пов’язаний мінімально, можна сказати в межах похибки. Тут більше симбіоз з психікою. Так що якщо секс у твоєму житті стоїть на 10 місці, то навіть не думай заселяти у свою голову думку, що “з тобою щось не так”. Хтось дуже любить галасливі компанії, тусовки й багато спілкування, а хтось ні. З сексом те ж саме.

Цікаво на тему: БДСМ. Контроль, влада і підпорядкування. Пограємо?

Ми народжуємося із запрограмованою потребою в сексі через інстинкт розмноження

3-Три-міфи-про-секс

“Коли плануєте дітей? Ви скільки вже разом? Ми довго ще будемо чекати онуків? Ти що, тобі вже скільки років, а дітей досі немає?”. Мені здається, чи самі по собі всі ці питання дають чітку відповідь – у нас немає ніякого інстинкту розмноження. Це знову звичайні нав’язані стереотипи, які не мають нічого спільного з реальністю. У людини в принципі немає ніяких вроджених інстинктів в класичному розумінні. Давай я тобі наведу приклади, у кого вони дійсно є:

  1. Бджоли. Вміють будувати стільники, збирати нектар, “танцювати” для вказівки іншим бджолам напрямку польоту – все це з народження без навчання і наставництва інших бджіл.
  2. Мурахи. Знають, як прокладати феромонні стежки, захищати мурашник, доглядати за потомством – у них це запрограмовано з самого народження.4-Три-міфи-про-секс
  3. Метелики. Після вилуплення гусениця відразу ж починає їсти, а дорослий метелик – мігрувати й розмножуватися. Монарх, наприклад, летить за тисячі кілометрів туди, де ніколи не був за вбудованою картою.
  4. Муха. Відразу знає, куди відкласти личинки (наприклад, на тухле м’ясо) і ніхто її цьому не вчить.
  5. Оленята та лошата. Через пару годин після народження встають і починають бігати, інакше просто не виживуть – це закладено на інстинктивному рівні.

Наші улюблені кішки та собаки вміють полювати, гарчати, мітити територію, закопувати відходи. Домашні кішки можуть ніколи не бачити полювання і не розуміти взагалі, що це, але все одно будуть “грати” з мухою як зі здобиччю.

Цікаво на тему: Камасутра: книга про секс чи філософський трактат про стосунки?

Приклади можна наводити дуже довго, й ось це все і є вроджені інстинкти. А що людина? Так, у нас теж є вроджені “штучки”. Наприклад, немовля вміє хапатися за палець (рефлекс хапання), шукати груди матері (рефлекс повзання і смоктання), рефлекс переляку – все це вроджене. Але людська поведінка в підсумку формується на стику інстинкту, емоцій, свідомості, культури та соціального контексту. Розмножуватися, все життя чілити на острові в гордій самоті, присвятити себе усамітненню з природою, з головою зануритися в кар’єру – ми самі вибираємо, що робити, коли, навіщо й чому. Якби у нас був інстинкт розмноження, то діти були б в абсолютно кожній родині. Виняток – безплідні люди. Саме так працюють вроджені інстинкти. Ти бачиш дітей у кожній родині? Я теж ні.

5-Три-міфи-про-секс

Все, що у нас є – це статевий потяг (лібідо), сексуальне збудження, гормональні механізми (тестостерон, естроген, дофамін) і психологічна мотивація до близькості та утворення пар. Але! Це не дорівнює бажанню заводити дітей, так само як і займатися регулярно сексом в принципі. Мільйони людей займаються сексом, але не розмножуються. Деякі взагалі свідомо не хочуть дітей, а в інших статеві стосунки велика рідкість і при цьому багато своїх і прийомних діточок. І це не збій “інстинкту розмноження”, а наслідок того, що у людини поведінка регулюється не тільки біологією, але й усвідомленим вибором. Жінка ≠ вагітність, пологи, мати. Нічого такого ні з якого народження в нас не закладено – це міф. Як, власне, й “запрограмована потреба в сексі”😉

Цікаво на тему: 8 найкращих поз для кунілінгусу

Секс без криків – це поганий секс

6-Три-міфи-про-секс

Зараз я тобі такееее розповім😱 Якщо жінка не видає сексуальних стогонів, криків під час статевого акту, то чоловік відчуває себе дуже ніяково, думаючи, що жінка не отримує задоволення. Своєю чергою жінка, щоб чоловік так не думав, нерідко симулює неймовірне задоволення, супроводжуване криками та стогонами🤷‍♀️ Насправді “гучність” сексу абсолютно ніяк не пов’язана з отриманням задоволення. До речі, є один момент, який розвиває серйозний комплекс у жінок – це сміх під час оргазму. Так, деякі жінки сміються в період піку задоволення і не можуть це контролювати. Це нерідко сковує жінку при сексуальній близькості з новим партнером, адже вона не знає, як він відреагує на таку її родзинку.

7-Три-міфи-про-секс

Але мова не про це. Повернемося в минуле, в часи, коли ми ходили не по бутіках, а по лісах і печерах. Згідно з однією гіпотезою, в ті часи для продовження роду у жінки за один статевий акт було кілька партнерів (чим більше, тим краще). Якщо максимально спростити, то це як вибірка кращого матеріалу💪 Чим більше партнерів, тим вище ймовірність отримання якісної сперми й, як наслідок, народження більш сильного потомства. До слова, досі є племена, які продовжують рід саме за таким принципом. Тільки у них там все в голові перемішалося і вони вірять, що чим більше чоловіків за один статевий акт, тим швидше сформується дитина й буде міцнішою, сильнішою, більшою тощо. Так, після народження всі чоловіки, які брали участь, є батьками малюка😎

Цікаво на тему: 6 правил, як правильно мастурбувати жінці

Так ось, якщо розглядати крики під час сексу з погляду еволюції та виживання, то – це максимально нерозумно й небезпечно. Чому? Ну, як би там був секс не в новобудові на 15 поверсі з консьєржкою внизу, а в чистому полі, грубо кажучи. І на такі “крики задоволення” запросто прибіжать хижаки й не для того, щоб подивитися, а для того, щоб пообідати😋 Але з іншого боку, саме крики приваблювали інших самців і давали можливість приєднати до статевого акту якомога більше партнерів. Так, наші предки зараз із задоволенням задали б питання “Та що ви знаєте про екстремальний секс?”. Тож якщо вірити цій гіпотезі, то наші крики під час статевого акту – це еволюційно посилена схильність до певної поведінки в певній ситуації.

8-Три-міфи-про-секс

Навіть якщо відкинути цю гіпотезу, в будь-якому випадку стогони й крики під час статевого акту ≠ пік задоволення і “якісний” секс. Це як говорити, що чим голосніше звук мотора, тим машина швидше їде. Якщо ти не відчуваєш бажання кричати, голосно стогнати, але весь час відволікаєшся на цей момент і збільшуєш “гучність сексу”, щоб, наприклад, не образити партнера – просто поговори з ним про це. Адже поки він отримує задоволення, ти не можеш нормально розслабитися, думаючи, коли почати кричати – зараз чи ще рано?🤔 І, звичайно ж, не розвивай в собі комплекси через занадто гучні крики або, навпаки, тишу.

А які у тебе “факти” про секс викликають питання? Обов’язково поділися з нами в коментарях і не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе цікавою.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

22 Травня / 2025 Здоров'я

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Період перевірки reCAPTCHA закінчився. Будь ласка, перезавантажте сторінку.

Рекомендовані статті
03 (538)