Так саме як твоє самопочуття та настрій, статевий потяг також може змінюватись. Він просто не буває завжди високим або низьким. Причиною цієї «гойдалки» є низка різних факторів, серед яких стреси, менструальний цикл та гормональний фон. Пропоную докладніше розібратись, що таке жіноче лібідо, чому воно зникає та як це впливає на твоє життя.
Лібідо, у перекладі з латині, означає саме статевий потяг. Це певний стан, в якому ти відчуваєш еротичне бажання, що виникає само собою або під час емоційної чи фізичної стимуляції. Загалом, це індивідуальний процес, адже у кожної жінки сексуальність відрізняється та проявляється по-різному. Тому поняття «нормального» лібідо не існує. Також під дією різних факторів, воно постійно коливається. Нерідко буває так, що сексуальна енергія знижується, і це починає тебе непокоїти. Перш ніж бити тривогу, потрібно з’ясувати причини, які це викликали.
Частіше за усе, відсутність статевого потягу виникає через втому. Коли в тебе недостатньо енергії після напруженого робочого тижня або дістали певні особисті проблеми, то зрозуміло, що зараз тобі не до еротичних бажань. Втрата інтересу до сексу може бути пов’язана з твоїм емоційним станом, наприклад, загостреннями неврозів або дратівливістю під час ПМС.
Окрім цього лібідо пригнічує нестача гормонів. Низький рівень естрогену, прогестерону і тестостерону позбавляє яскравих сексуальних реакцій та погіршує стан репродуктивної системи. Якщо ти приймаєш антидепресанти, то враховуй, що вони знижують рівень дофаміну, який відіграє важливу роль у сексуальному задоволенні.
Найяскравіше лібідо проявляється у дівчат підліткового віку і залишається стабільним до 20 років. Після 30 воно може знижуватись, а до 50 наступає іще одна хвиля спаду. Це відбувається через наше дорослішання, накопичення проблем, стресів та можливих складнощів у стосунках.
Як бачиш, в цьому замішані фізіологічні та психологічні причини. Але до них варто додати ще й психосоціальні фактори, які можуть сформувати пасивне лібідо, наприклад:
Також треба пам’ятати, що в кожній можуть бути власні причини, зумовлені нестійкою нервовою системою, гінекологією, гендерною ідентичністю та ще безліч чим. Виникає резонне питання: як в цьому розібратись та відновити лібідо? Особливо, якщо живеш в оточенні постійних стресів, недосипаєш, багато працюєш і зовсім не лишається часу на себе. Що ж, можеш почати з визначення найголовніших причин, тим паче тобі буде легше з усіма вищевказаними прикладами. А потім дослухатись до наступних порад, які допоможуть підняти лібідо.
Корисно дізнатись: Криза у стосунках за роками: ознаки, як пережити
Насправді існує багато шляхів для розв’язання цієї проблеми й вони зовсім нескладні.
Коли ти укріпиш своє фізичне і ментальне здоров’я, зрозумієш, якої стратегії дотримуватись, то зможеш налагодити своє лібідо.
Корисно дізнатись: Як боротися, якщо відчуваєш апатію від стресу?
Ще одна дієва рекомендація наостанок: почитай книжки про жіноче сексуальне здоров’я. У них ти знайдеш багато корисної інформації про те, як вивчити мову власного тіла та порозумітися з ним. Наприклад:
У підсумку ти зрозуміла, що низьке лібідо — ніяка не патологія й усе можна виправити навіть власними силами. Читай, практикуй, займайся вправами, добре спи, харчуйся та відпочивай, тобто намагайся жити повноцінним життям і ти пізнаєш радість близькості та сексу.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні