Ліжечко для новонароджених є найважливішим предметом дитячих меблів у будинку. Обрати найзручніше, найкомфортніше та найбезпечніше спальне місце для своєї крихітки – непросте завдання, адже тебе зустрічає величезна кількість моделей, різний функціонал і формфактор виробів. EVA Blog зараз тобі розповість все про дитячі ліжечка та надасть відповіді на самі актуальні запитання, які ставлять перед собою молоді матусі, обираючи ці меблі.
Існує чотири види представлених меблів для малюків. Левова частка цих виробів має стандартні розміри люльки – 120х60 і 120х70 см. Розгляньмо інші ключові характеристики кожного типу.
Цей різновид призначений виключно для зовсім маленьких діток. До якого віку вистачає колиски? Деякі виробники й продавці запевняють у доцільності використання колисок аж до 1 року. Але на практиці це просто неможливо реалізувати. Якщо ми говоримо про реальні цифри, то дитяче ліжечко-колиска – це максимум 4-6 місяців, після чого знадобиться заміна спального місця. З погляду практичності такі дитячі меблі є найменш привабливим варіантом з усіх інших.
Але якщо тобі дуже хочеться купити саме колиску, то віддавай перевагу моделям з розширеним функціоналом:
Чому я тобі раджу брати колиску з додатковими функціями? Якщо малюк ні в яку не захоче спати в колисці, то такі дитячі меблі будуть хоча б служити місцем для розваги малюка.
Цікаво на тему: Як підготувати будинок до народження дитини
Як зрозуміло з назви, цей різновид призначений для зручного розташування ліжечка поруч із батьківським спальним місцем. З одного боку, малюк завжди поруч, що дуже зручно. Але з іншого, як і у випадку з колискою, приставне ліжечко розраховане виключно на перші 6 місяців життя немовляти. Існує два типи приставних дитячих ліжечок для новонароджених:
Один важливий момент, що стосується приставного ліжечка-колиски: вони найбільш непередбачувані в плані експлуатації. Продавець у магазині буде тобі розповідати про широкий функціонал, зручність використання тощо. Але коли ти привозиш виріб додому, встановлюєш і починаєш ним користуватися, в 99% випадків спливають дуже цікаві нюанси:
Вибираючи будь-який з різновидів приставного ліжечка для новонароджених, потрібно враховувати масу факторів. А оскільки ці дитячі меблі купують на досить короткий період, виникає питання: чи варто віддавати чималі гроші та при цьому проходити цілий квест під час вибору виробу?
Цікаво на тему: Як вибрати пеленальний столик
Це багатофункціональне рішення має два різновиди:
Ліжечко-трансформер для новонароджених купується з розрахунком експлуатації від народження малюка і до 9-10 річного віку. Фінальний розмір спального місця може бути 170×60 і 180х70 см. Віддавай перевагу виробам з більшими розмірами. Отже, люлька має можливість трансформуватися в немаленьке ліжко, але куди діваються інші частини виробу? Сповивальний комод стане відмінною тумбою біля ліжка. Або якщо слідувати інструкції зі збирання, можна отримати чудовий письмовий стіл з висувними шухлядами.
Тут ми з тобою стикаємося з питанням ціни. Запам’ятай, якісне ліжечко-трансформер абсолютно будь-якого типу коштує дорого. Бюджетний і середній ціновий сегмент можна розглядати до покупки, але навряд чи тебе влаштує стан цих дитячих меблів через 3-5 років експлуатації.
Цікаво на тему: Як вибрати коляску для новонародженого
Універсальне рішення, яке по праву вважається найбільш практичним та економічно вигідним. Давай більш детально розберемо, на що в першу чергу звертати увагу при виборі таких дитячих меблів.
Для початку тримай загальний перелік того, як має виглядати якісне класичне ліжечко для новонароджених:
А тепер переходимо до найважливіших критеріїв вибору.
Дно є продовженням матраца та відіграє не менш важливу роль, ніж згадана постільна приналежність. Є два види основи (спальної частини):
Вибирай тільки ламелі. Як би тебе не запевняв продавець, що суцільне дно надійніше, безпечніше і при цьому відчутно дешевше – ні, виключно ламелі. Незаперечних аргументів цілих три:
Чи зможе малюк міцно та солодко спати на дитячому ліжечку для новонароджених із суцільним дном? Запросто. Але ж ми обираємо найкраще і тому, віддавай перевагу ламелям.
Цікаво на тему: Регрес сну в дітей: що таке та як пережити?
Абсолютно у всіх дитячих ліжечках регулюється висота дна. Винятком можуть бути лише не фабричні вироби, але їх розглядати до покупки я вкрай не рекомендую. Так ось, регулювання основи буває двох типів:
Тут все дуже просто – чим більше положень, тим краще. Поки дитина зовсім маленька, ти ставиш дно на найвищий рівень і бережеш здоров’я своєї спини, оскільки не потрібно буде низько нагинатися. У міру дорослішання малюка тобі буде потрібно опускати дно. Крихітка зможе сидіти, стояти в ліжечку без ризику перекинутися з нього, а ти, як і раніше, не будеш надмірно напружувати спину.
Дворівнева основа дешевша, але дитяче ліжечко з трьома рівнями регулювання дна відчутно практичніше й зручніше в експлуатації.
Тут важливо зрозуміти один важливий момент. Для крихітки за великим рахунком не має значення, яким способом буде гойдатися ліжечко. А ось для батьків різниця є, тому що за фактом ми отримуємо напівавтоматичний режим заколисування або ручний. Отже, класичне дитяче ліжечко може мати два механізми гойдання.
Це дешевший варіант, але на 100% виконує свою функцію. Максимально проста конструкція, яка складається з двох брусків деревини, що мають закруглену форму. На що першочергово потрібно звертати увагу при виборі таких моделей:
До мінусів такого рішення можна віднести кілька моментів. По-перше, може здатися, що ліжечко гойдається досить легко, але на практиці все не так, адже ти будеш штовхати всю вагу ліжечка плюс карапуза, що лежить у ньому. По-друге, якщо збірка виробу неякісна дитяче ліжечко з полозами з часом починає поскрипувати під час гойдання. На жаль, виявити це відразу неможливо і єдиний варіант уникнути цього – не купувати занадто дешеві дитячі меблі. Ну й по-третє, такі ліжечка для новонароджених вимагають постійної твоєї присутності, оскільки розраховані виключно на ручний режим гойдання.
Цікаво на тему: Як брати новонародженого на руки і чи варто “привчати до рук”
У цьому разі гойдання виробу відбувається виключно по горизонталі, що виключає ефект перекачування малюка в ліжечку. Маятник є більш складною конструкцією, що налічує фіксувальні напрямні, підшипники та кріпильну фурнітуру. Так, чим складніший механізм, тим більший ризик виходу з ладу якоїсь його частини. Але насправді ця конструкція максимально примітивна і ламатися там по суті нічому. А якщо навіть маятник вийшов з ладу, його можна без проблем замінити, адже коштує він недорого.
Плюси дитячих ліжечок для малюків з маятниковим механізмом:
Дивлячись на всі “за” та “проти”, маятниковий механізм безсумнівно кращий за всіма параметрами.
Такі моделі коштуватимуть дорожче. Якщо у тебе брак місця для зберігання речей, то додатковий ящик точно не завадить. Обов’язково звертай увагу на конструкцію шухляди, вона може бути відкритою і закритою. Остання, звичайно ж, краща.
Цікаво на тему: Прогулянка з новонародженим: коли почати, як одягнути, скільки гуляти?
З погляду надійності – ті, що опускаються, а ось по зручності – відкидні. Але тут є дуже важливий нюанс, який приховує в собі небезпеку в майбутньому. У більшості моделей бортики, що опускаються, мають дуже тугий хід і це зроблено з метою безпеки. Коли малюк уже стоятиме, він не повинен мати можливість опустити бортик за своїм бажанням. Зі свого боку відкидні бортики дуже зручні, адже варто відклацнути фіксатори, як ліжечко відразу в повному доступі. У цьому і криється небезпека. Коли малюк підросте, йому не важко буде відклацнути засувки та просто вивалитися з ліжечка.
Тому якщо хочеш купити стандартне ліжечко для новонароджених з відкидними бортиками, шукай моделі з тугими й надійними фіксаторами, щоб дитині не вистачило сил їх відкрити.
Цікаво на тему: Нежить у немовлят
Дуже часте запитання, яке ставлять молоді матусі. Заявляю з усією відповідальністю, спираючись на численні наукові дослідження по цьому питанню – гойдання в ліжечку жодним чином не шкодить здоров’ю малюка. Але ж диму без вогню не буває, вірно? Так, і ця байка народилася завдяки іншій формі гойдання немовляти, яка за певних обставин справді може зашкодити здоров’ю крихітки. Йдеться про заколисування на руках, на яких згодом дитина і засинає. Річ у тім, що такий спосіб укладання малюка спати вважається найефективнішим, але інший бік медалі – крихітка неймовірно швидко до цього звикає. Наслідки?
Вони можуть бути максимально неприємними:
В останньому пункті й ховається та сама шкода здоров’ю, адже систематичний переривчастий сон сам по собі не несе ніякої користі. Плюс до цього додаємо емоційні сплески дитини від різкого пробудження в той момент, коли вона хоче спати, але, втративши звичні ритмічні рухи хитання і відчуття твоїх рук, вона не засне. Вишенькою на торті у всій цій ситуації є той факт, що коли малюк звикає до сну на руках із заколисуванням, хитання в ліжечку цього не замінить.
Але, стоп. А хіба в дитини не виробляється така ж звичка засинати в дитячому ліжечку під ритмічне гойдання? Все вірно, виробляється. Тільки привчити крихітку засинати самостійно в такому випадку значно легше, особливо якщо дитяче ліжечко має маятниковий механізм гойдання. Все, що від тебе вимагатиметься – зупиняти ліжечко, коли малюк тільки починає засинати. Спочатку дитина буде відразу прокидатися, а ти штовхатимеш ліжечко, щоб воно знову гойдалося. Суть у тому, що через короткий проміжок часу малюк перестане прокидатися, після зупинки гойдання, а далі й зовсім буде занурюватися в солодкий сон без нього.
У випадку зі звичкою засинати на руках все набагато складніше. Тому з самого початку намагайся звести заколисування на руках до мінімуму, а роби це за допомогою дитячого ліжечка для новонароджених.
Став вподобайку, якщо ця стаття була для тебе корисною. І обов’язково поділися в коментарях, яке дитяче ліжечко краще на твою думку.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні