14 жовтня: які свята відзначають в Україні

З 2015 року започатковано нове державне свято — День захисника України. Воно відзначається 14 жовтня, і цей день є офіційним вихідним. Хоча свято досить молоде, його концепція зовсім не нова. 

14 жовтня — це, насамперед, релігійне свято, а саме Покрова Пресвятої Богородиці. Цей день здавна вважався дуже важливим: саме з нього починалася підготовка до зими. Жовтневе свято розпочиналося з вуличних гулянь, та, оскільки швидко темніло й холодало, святкування переміщалося до хат. Після Покрови можна було щовечора збиратися на посиденьки без докорів сумління за неробство.

Дуже шанували Покрову українські козаки. Вони обрали її захисницею свого війська. На Запорізькій Січі навіть звели церкву на честь Божої Матері. Тому 14 жовтня інколи називають козацькою Покровою. Для них цей день був по-своєму важливий ще й через збори Великої ради, на яких обирали нового гетьмана.

Волелюбний козак, вправний воїн і захисник, став символом української доблесті. Тому не дивно, що для вшанування українських захисників було обрано саме цю дату. У цьому святі поєднано три культурні ідеї: релігійна, народна й козацька. Тож святкуймо та вшановуймо подвиг кожного, хто захищав чи зараз захищає інтереси нашої держави.

Сучасні традиції на День захисника України

У цей день варто привітати тих, хто захищає державу в ці непрості роки. Сьогодні добровольцями до армії йдуть не тільки чоловіки, тому сказати добрі слова варто й захисницям. Гідні подяки й люди, які працюють в тилу, бо кожен по-своєму дбає про Батьківщину та цілісність її кордонів. 

Не варто вважати, що 14 жовтня — це аналог 23 лютого. Та й подарунки у вигляді пінки для гоління чи шкарпеток уже не актуальні. День захисника України — нове свято, але воно має багатовікову історію. Тому пропонуємо цього дня зробити трохи більше, аніж просто сказати добрі слова:

  • зробити благодійний внесок на потреби української армії чи в госпіталь для воїнів АТО;
  • підтримати українських режисерів чи письменників, які присвятили свої твори бентежним подіям на Сході;
  • дізнатися більше про козаків, які довгий час були одним із найкращих недержавних військових утворень тогочасної Європи.

Також запрошуємо відвідати острів Хортиця. До 14 жовтня там проводиться фестиваль козацької доблесті. До уваги відвідувачів розважальна програма, конкурси для справжніх козаків, ярмарок, смачна фуд-зона. Фестиваль козацтва організовується на острові вже вдесяте, і це чудовий спосіб провести святковий вікенд. Маємо надію, що скоро це свято стане по-справжньому близьким кожному, бо це наша історія, втілена в сучасності. 

11 Жовтня / 2019 Материнство

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *