Гучні новорічні вечірки позаду – час приділити увагу собі та своїй шкірі. І допоможе вам у цьому пілінг! Зима – найкращий час для цієї процедури. Після пілінгу шкіра особливо вразливий для ультрафіолетового випромінювання, а взимку його рівень найнижчий. А щоб процес ексфоліації був максимально ефективним і безпечним, необхідно точно знати, який пілінг підходить саме вам. Ми розповімо, які види пілінгів для домашнього використання є найпопулярнішими, як їх використовувати і який продукт обрати.
Активними компонентами ензимних пілінгів є ферменти. Вони руйнують хімічні зв’язки дермосом рогового шару і сприяють легкому і нетравматичному відлущуванню ороговілих клітин. Тобто ензимний пілінг діє майже за тим самим принципом, що й травні ферменти – він розщеплює білки, а точніше білкові забруднення у вигляді відмерлих клітин на поверхні шкіри.
Ензимні пілінги є найбільш делікатними. Вони практично не мають протипоказань (крім захворювань шкіри та індивідуальної чутливості до окремих компонентів), не викликають побічних реакцій, не порушують pH шкіри та цілісність епідермісу. Тому ферментні пілінги підходять і молодій, і проблемній, і чутливій шкірі.
Цікаво на тему: Що таке карбоксітерапія і для чого вона потрібна
Ензимні пілінги не мають спеціального сезонного призначення – їх можна використовувати впродовж усього року.
Тим, хто має суху та ніжну шкіру слід обмежитися однією процедурою на тиждень. Якщо ж у вас жирна або проблемна шкіра, то можна збільшити частоту процедур до трьох разів на тиждень.
Рекомендовані засоби:
- Гіпоалергенна ензимна пудра для вмивання Elizavecca Milky Piggy Hell-Pore Clean Up Enzyme Powder Wash
- Очищувальна ензимна пудра для обличчя Fraijour Pro Moisture Enzyme Powder Wash
- Ензимна пудра для вмивання Petitfee & Koelf Beta-Glucan Enzyme Powder Wash з бета-глюканом
Як видно з назви, кислотний пілінг – це засіб, у якому роль ексфоліанта виконують кислоти. Салонні процедури найчастіше проводяться із застосуванням гліколевої, молочної або саліцилової кислот. У косметичних засобах для домашнього використання зазвичай присутні кислоти двох типів: AHA (молочна, яблучна, винна, лимонна, гліколева та інші) або BHA (саліцилова кислота). Їхнє головне завдання – відлущення і відновлення клітин шкіри.
Кислотні пілінги є незамінними помічниками у догляді за шкірою після 30-ти, коли уповільнюються природні механізми відновлення епідермісу і з’являються перші явні ознаки старіння. Для жирної та проблемної шкіри краще обрати пілінг, у якому активним компонентом є саліцилова кислота.
Цікаво на тему: 20 найкращих емульсій для обличчя
Крім того, кожна з кислот має свою спрямованість:
Частота використання кислотного пілінгу залежить від його складу і концентрації активних компонентів, але вона у будь-якому разі не повинна перевищувати двох разів на тиждень. Крім того, більшість кислотних пілінгів (крім дуже делікатних) не підходить для догляду влітку.
Рекомендовані засоби:
- Безабразивний пілінг-ексфоліант для обличчя Home-Peel Non-Abrasive Exfoliant з АНА та РНА кислотами (8%)
- Нічний пілінг для обличчя Babe Laboratorios Healthy Aging оновлювальний з AHA-кислотами та ретинолом
- Сироватка-пілінг для обличчя Cos De Baha Salicylic Acid 4% Serum з саліциловою кислотою 4%
Ексфоліанти цієї категорії містять дрібні абразивні частинки природного або синтетичного походження. Ці частинки шліфують поверхню шкіри, видаляючи ороговілі клітини.
Абразивні пілінги протипоказані надто чутливій і тонкій шкірі, а також проблемній шкірі, схильній до висипів. Жирній і комбінованій шкірі рекомендовані пілінги на гелевій основі з вмістом ментолу, екстракту лимону або аскорбінової кислоти, які добре регулюють секрецію себуму. Для зволоження та живлення сухої шкіри найкраще підійдуть пілінги на основі крему з полімерними мікрогранулами або перлинною пудрою.
Цікаво на тему: Чим корисна рисова вода для волосся і шкіри та як її зробити
Навіть делікатні абразивні пілінги не варто застосовувати надто часто. Пілінг жирної шкіри можна проводити двічі на тиждень, для нормальної шкіри достатньо одного разу, а суху шкіру слід обробляти тільки за необхідності. Робити механічний пілінг бажано ввечері, щоб шкіра мала достатньо часу для відновлення.
Рекомендовані засоби:
- Пілінг-гель для обличчя Missha Super Aqua Ultra Hyalron Peeling Gel з гіалуроновою кислотою
- Скраб для обличчя BABE Laboratorios Comforting Hydra-Exfoliator
- Ензимний скраб-гомаж для обличчя 3 в 1 Eveline Cosmetics Facemed+
Як бачимо, між різними типами пілінгів існує суттєва різниця. Знаючи про ці відмінності, ви зможете обрати для себе засіб, який вам дійсно підходить, і отримаєте максимальний результат від його використання.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні