Психотипи зовнішності за Кіббі

Ми продовжуємо знайомити вас з теоретичними засадами створення власного іміджу. З наших попередніх статей ви вже могли дізнатися про базові принципи індивідуального стилю  та теорію кольоротипів . І сьогодні ми розберемо  ще один, не менш важливий, з точки зору формування гардеробу, чинник. А саме, психотипи зовнішності.

На початку 80-х стиліст і fashion-експерт Девід Кіббі виділив п`ять типажів зовнішності, які і сьогодні залишаються орієнтиром для створення індивідуального стилю: класик, натурал, романтик, гамін та драматик. Його типізація з роками не втратила своєї актуальності і досі застосовується стилістами у якості одного з критеріїв створення іміджу.

 

Як визначити свій типаж?

Суть концепції психотипів зовнішності доволі проста. Її основою є геометрія тіла, а також співвідношення жіночих (ІНЬ) та чоловічих (ЯН) рис. Тому, щоб визначити свій типаж, необхідно виявити у своїй зовнішності відповідні геометричні форми і зрозуміти, як у ній поєднуються ці самі ІНЬ та ЯН.

Романтик – чистий ІНЬ

У фігурі Романтика домінують кола, з’єднані плавними м’якими лініями. Структура кісток і риси обличчя округлі, зріст невеликий, ступні і долоні мініатюрні і дещо пухкі. Різкі кути відсутні повністю, натомість можлива схильність до повноти.

 

Драматик – чистий ЯН

У фігурі Драматика багато кутів, вона складається з великих гострих трикутників і довгих ламаних ліній. Структура кісток гостра і тонка, а риси обличчя прямі і вузькі. Драматики мають середній або високий зріст і близьку до чоловічої статуру. Очі зазвичай маленькі, ніс і підборіддя гострі, губи тонкі, скули окреслені, а щоки запалі.

 

Класик – повне взаємопроникнення ІНЬ та ЯН

У фігурі Класика гармонійно поєднуються овали середнього розміру і загострені кути, вписані в овал. Симетричність і рівномірність у статурі, структурі кісток і рисах обличчя – ось головні ознаки цього типажу. Обриси носа, губ, підборіддя і вилиць чіткі.

 

Натурал – поєднання ІНЬ та ЯН без взаємопроникнення

Натурал має в основі своєї статури квадрат із закругленими кутами, геометричність поєднується з плавністю. Структура кісток широка і кутаста, але усі кути притуплені. Статура пряма і дещо м’язиста, риси обличчя широкі.

 

Гамін – зіткнення ЯН та ІНЬ 

Зовнішність Гамінів – це контрастне поєднання гострих кутів і плавних дуг, жіночність стикається з маскулінністю. Від драматика гамін отримав тонку і кутасту структуру кісток, а від романтика – невеликий зріст, великі очі і дещо округлі риси обличчя.

 

Як вдягатися відповідно до свого типажу?

Кіббі радить формувати гардероб за принципом подібності, тобто якщо у вашій зовнішності домінують м’які риси і плавні округлі лінії, то вони ж мають бути присутні в усьому образі. І навпаки, якщо риси вашого обличчя і обриси тіла різкі, кутасті і дещо маскулінні, тоді вам варто обирати геометричні принти, жорсткі форми, прямі лінії, матеріали і фасони, які створюють чіткий силует.

Якщо ви КЛАСИК з гармонійними жіночними пропорціями і плавними лініями у фігурі і точними рисами обличчя, як у Катрін Деньов та Шерон Стоун, тоді у вашому гардеробі мають бути присутні речі класичного крою, у яких строгі жорсткі форми поєднуються з м’якими лініями. Вам личить класичний стиль та лаконічні аксесуари. Робіть ставку на монохромні образи, total look або плавні переходи між кольорами. Масштабні принти, яскраві кольори і контрастні кольорові поєднання – не ваша історія, як і надмірний декор. Крій має бути симетричним, без надто різких кутів і ліній. Мішкуваті та оверсайзні речі теж не для вас.

 

Якщо ви володарка так званої «природної краси», маєте ненав’язливо широке відкрите обличчя, чіткі риси і прямі тонкі губи, як у Кейт Міддлтон або Дженніфер Еністон, тоді ваш типаж НАТУРАЛ. Ви можете дозволити собі легку асиметрію у крої та принтах, а також просторі речі і геометрію зі згладженими кутами. Вам личать речі вільного крою, органічні тканини і натуральні матеріали, м’які, «природні» відтінки, а також фактурні тканини. Краса «натуралів» найкраще розкривається у етнічному стилі або бохо. Надмірна контрастність, надто яскраві кольори, гострі кути та агресивна геометрія вам протипоказані.

 

Маєте невисокий зріст, виражену талію, м’які округлі спокусливі форми у фігурі і зовнішності, як у Скарлет Йохансон або Емілії Кларк? Тоді ви напевне РОМАНТИК і у вашому образі мають домінувати м’які плавні лінії. Фігура у формі пісочного годинника дозволяє підкреслювати принади, якими нагородила вас природа: акцентувати талію або декольте та носити облягаючий одяг. Вам личить усе, що підкреслює вашу жіночність: драпіровка і мереживо, ніжні пастельні відтінки, дрібний принт, струмливі, пластичні або м’які тканини, м’які вирізи, манжети. Найкращим вибором буде одяг, який сидить по фігурі, і романтичний стиль. Слід уникати геометрії і різких кутів, надто строгих або надто вільних силуетів, мінімалізму та недбалості.

Худорляві мініатюрні дівчата з «хлоп’ячою» зовнішністю, яка здатна тривалий час не зазнавати вікових змін, – це типаж ГАМІН. Його представниці Одрі Тоту і Вайнона Райдер. Якщо й ви маєте риси цього типажу, тоді вам рекомендований компактний одяг, який сидить по фігурі, має чіткі контури і лінії. Вам личать дрібні принти і вузька смужка, невеличкі деталі і компактні аксесуари. Натомість протипоказані мішкуваті і оверсайзні речі, розмитий силует і монохромні сети.

 

Останній типаж у класифікації Кіббі – ДРАМАТІК. Це володарки маскулінної зовнішності, у якій явно домінують чіткі лінії і кути, такої, яку мають Тільда Свінтон та Кейт Бланшетт. Вашим головним завданням є орієнтація на строгі форми і чіткі лінії. Вам личить висока кольорова контрастність, геометричні принти, явна асиметрія, геометричні вирізи і щільні тканини.

Натомість елементи романтичного стилю: легкі струмливі тканини, м’яка драпіровка, рюші, банти, інший подібний декор – виглядають на вас не найкращим чином. Також не радимо використовувати безформні мішкуваті речі і невиразні розмиті принти.

 

Знання свого типажу і вміння підбирати одяг відповідно до нього значно полегшать таке непросте завдання вибору вбрання і допоможуть вам сформувати власний стиль.

 

24 Травня / 2019 Мода

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *