Що таке карбоксітерапія і для чого вона потрібна

Усі ми прагнемо мати гладеньку, красиву та молоду шкіру, як із картинки. Однак постійний стрес, недосипання, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя призводить, на жаль, до зворотного. Коли базового догляду вже недостатньо і та сама масочка за 30 грн (ти ж пам’ятаєш цей мем? 😁) вже не вирішує жодних проблем, у хід йде «важка косметична артилерія». І карбоксітерапія є одним із найефективніших її представників.

Час читання: 3 хвилини та шматочок ананаса 🍍

статья доступна на русском языке

дієва косметична процедура

Це дієва косметична процедура, яка запускає природні процеси регенерації та допоможе омолодити шкіру, зробити її більш пружною, освітленою та доглянутою. Цікаво? Нам теж. 😉 Тому сьогодні поговоримо про карбоксітерапію докладніше — що це за процедура, якою вона буває, які в неї плюси та мінуси і чи реально її зробити вдома.

Цікаво на тему: СПА-день у домашніх умовах: перезавантажуємося після важкого тижня

Карбоксітерапія — що це і для чого вона потрібна

Карбоксітерапія — що це і для чого вона потрібна

Якщо пояснити принцип карбоксітерапії двома словами, то це насичення шкіри CO2 (він же вуглекислий газ або діоксид вуглецю). Ця процедура розцінюється організмом, як кисневе голодування, тому тут у гру включаються захисні функції, які прагнуть привести все в баланс. Унаслідок впливу вуглекислого газу стимулюється приплив O2 до тканин, поліпшується кровообіг, а також активуються обмінні процеси та стимулюється синтез колагену. Карбоксаітерапія запускає природну регенерацію клітин, завдяки чому вони починають функціонувати з більшою ефективністю.

Цікаво: Попри те, що сприятлива дія вуглекислого газу на стан нашої шкіри відома не перше століття, термін «карбоксітерапія» почали використовувати відносно недавно, лише наприкінці XX століття.

Карбоксітерапія — це дієва косметична процедура з вираженим anti-age ефектом, застосовна як для обличчя, так і для тіла. По суті, показанням до неї є бажання зробити свою шкіру кращою і позбутися низки проблем. Здебільшого результат буде помітний уже з першого разу, але найкращий ефект можна отримати після курсу процедур (у середньому від 3 до 10).

Яку дію чинить карбоксітерапія на нашу шкіру

Цікаво на тему: Як прибрати кільця Венери на шиї в домашніх умовах

Яку дію чинить карбоксітерапія на нашу шкіру:

  • омолодження: зменшення зморшок і заломів, підвищення пружності, ліфтинг-ефект;
  • боротьба з пігментацією, тьмяним кольором обличчя, слідами постакне, куперозом, темними колами під очима, а також рубцями та розтяжками;
  • ущільнення шкіри та її вирівнювання, зменшення дряблості, боротьба з целюлітом;
  • відновлення після агресивних косметологічних процедур: пілінгів, апаратної косметології, хірургічних втручань.

Шукай EVA Blog в Instagram

Чи є протипоказання?

Чи є протипоказання?

Як у більшості косметологічних процедур, які дійсно дають результат, карбоксітерапія має низку протипоказань. Її не можна робити в таких випадках:

  • якщо на шкірі є пошкодження або активні запалення;
  • за підвищеної температури тіла;
  • під час реабілітації після операцій (карбоксітерапію варто робити після неї);
  • у період загострення хронічних захворювань;
  • під час вагітності та при грудному вигодовуванні.

Види карбоксітерапії

Види карбоксітерапії

Умовно карбоксітерапія буває двох різновидів — ін’єкційна і неінвазивна. Розгляньмо кожен тип детальніше.

Цікаво на тему: Мезоролер для обличчя: як діє модна beauty-новинка?

Інвазивна процедура проводиться фахівцем і передбачає підшкірне введення очищеного діоксиду вуглецю. Вона також буває двох видів: апаратна карбоксітерапія і мануальна. У першому випадку для мікроін’єкцій застосовують спеціальне обладнання, яке дає змогу точніше дозувати та вводити вуглекислий газ під шкіру, мінімізуючи людський фактор і можливі помилки косметолога. Ручна інвазивна карбоксітерапія складніша і вимагає від фахівця високої майстерності, досвіду і знань. Якщо ти зупинилася на останньому варіанті, обов’язково переконайся в тому, що ти звертаєшся до професійного косметолога, який знає, що робить.

Неінвазивна карбоксітерапія

Неінвазивна карбоксітерапія — це насичення дерми CO2 аплікативним способом, тобто, шляхом нанесення косметичних засобів і масок. До її плюсів варто віднести безболісність і той факт, що після неї не потрібна реабілітація. Якщо процедуру проводять у косметологічному кабінеті, то найчастіше вона має такий вигляд:

  1. Перед карбоксітерапією зазвичай проводять чищення обличчя або ексфоліацію шкіри, щоб вуглекислий газ діяв ефективніше.
  2. Після пілінгу шкіра протирається заспокійливим лосьйоном з антисептичною дією — тепер вона повністю готова до проведення процедури.
  3. Карбоксітерапія складається з двох етапів. Спочатку на шкіру наноситься гель, а потім — спеціальна маска. Це може бути щільна текстильна з активним просоченням або ж просто косметичний продукт — залежить від того, які засоби використовує косметолог. Для посилення дії компонентів нанесення проводять за допомогою спеціального апарату для карбоксітерапії, який забезпечує проникнення діоксиду вуглецю в глибші шари епідермісу.
  4. Після карбоксітерапії видаляють залишки косметичних засобів з обличчя, і на шкіру наносять крем з високим ступенем захисту від ультрафіолету. У середньому вся процедура триває близько 20-30 хвилин.

Так чи інакше, а косметологія не стоїть на місці й сьогодні зробити карбоксітерапію можна і вдома. І нижче ти знайдеш детальну інструкцію.

Як зробити карбоксітерапію в домашніх умовах

Як зробити карбоксітерапію в домашніх умовах

Домашня процедура не дуже відрізняється від неінвазивної карбоксітерапії у косметолога. Для цього тобі знадобиться таке:

  • глибоко очищувальна пінка або гель для вмивання;
  • засіб для відлущування — м’який атравматичний скраб, пілінг-скатка або ензимна пудра;
  • тонік з антисептичною дією;
  • зволожувальна сироватка і крем (якщо робиш процедуру вранці — обов’язково додай засіб з SPF);
  • і, звичайно ж, набір для карбоксітерапії — гель і маска/активатор.

Цікаво на тему: Як розводити альгінатну маску?

Косметичні бренди зараз виробляють безліч засобів для цієї домашньої процедури. Одні пропонують набір із двох засобів одразу, інші — купувати обидва етапи окремо. Десь передбачені виключно косметичні продукти, а деякі містять у комплекті текстильні маски, що дає змогу зробити карбоксітерапію практично як у косметолога. Обирай той варіант, який тобі більше до вподоби.

Рекомендовані засоби

Рекомендовані засоби:

  • Якщо хочеш отримати не тільки омолодження, а й звузити пори та нормалізувати вироблення себума, використовуй гель і активатор від українського бренду pHarmika.
  • У наборі Selfie Care Carboxy Mesotherapy вже є активатор і маска, які подарують тобі рівний колір обличчя і помітний ліфтинг-ефект.
  • Ayoume Carboxy Esthetic Mask — корейський набір для домашньої карбоксітерапії з маскою-аплікацією та активним гелем у шприці для максимальної зручності нанесення.

Отже, приступимо?

  1. Для початку зроби ретельне очищення обличчя. За необхідності зніми макіяж, скористайся глибокоочисною пінкою або гелем.
  2. Далі — позбавляємося від лущення і відмерлих клітин за допомогою м’якого скрабу, скатки або ензимної пудри. Пам’ятай, що карбоксітерапія не проводиться на пошкодженій шкірі, тому обирай тільки щадні ексфоліанти.
  3. Використовуй тонік, щоб підготувати обличчя до майбутньої процедури.
  4. Приступаємо до карбоксітерапії. Для початку ретельно вивчи інструкцію на пакуванні, адже у різних виробників може відрізнятися не тільки час витримки, а й навіть етапність. У більшості випадків процедура робиться так: на підготовлену суху (!) шкіру наноситься перший засіб (гель або маска), через кілька хвилин — другий продукт (активатор або тканинна аплікація з просоченням).
  5. Витримуємо зазначений виробником час, змиваємо, наносимо зволожувальні засоби та закриваємо SPF-кремом, якщо після карбоксітерапії плануємо виходити вдень на вулицю.

карбоксітерапія в домашніх умовах

Цікаво на тему: Масаж обличчя: створюємо нові beauty-звички

Як бачиш, у домашній карбоксітерапії немає нічого складного. А якщо проводити курс із кількох процедур 1-2 рази на рік (в ідеалі — восени та навесні), можна забути про тьмяний колір обличчя, пігментацію, слабкий тонус і мімічні зморшки. І, як наслідок, непогано заощадити на косметологах. 😉

А ти вже знайома з карбоксітерапією? Розкажи про свої враження і результати. Чекаємо на тебе в коментарях!

Читай також:

17 Серпня / 2023 Догляд за обличчям

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *