Календар вагітності: 7 тиждень

Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює, як ніколи, щоб створити найкращі умови для маленького дива всередині тебе. Сподіваюся, що ти вже в курсі про свій новий статус😊Адже ж як-не-як третій тиждень затримки, та й загальне самопочуття не залишає шансів на інший варіант, окрім як – вагітність.

Що відбувається в організмі на сьомому тижні вагітності?

1-Календар-вагітності-7-тиждень

Якщо глобально дивитися на всі процеси, що відбуваються всередині тебе, то, по суті, ці сім днів – такий собі перевальний пункт, на якому все стає більш відчутним. Поясню простіше:

  • шостий тиждень вагітності був знаковим у плані серйозного гормонального сплеску;
  • гормони, зокрема прогестерон, естроген і ХГЛ, – твої вірні (нехай і не завжди слухняні) супутники, які підтримують розвиток малюка та готують тебе до наступних етапів вагітності.

2-Календар-вагітності-7-тиждень

Саме завдяки їм твоє тіло й центральні системи здатні дуже швидко трансформуватися під нові реалії. Загалом на сьомому тижні можна виокремити лише два суттєвих моменти. Перший – це зростання матки. Так, вона природно зростала й до сьомого тижня, тільки ось за останні сім днів з невеличкої кульки матка стала розміром з великий ківі або лимон. Другий – це активне збільшення рідини в організмі. Сьомий тиждень можна вважати відправною точкою, коли об’єм крові, лімфи та інших рідин у тілі починає стрімко зростати.

Ну, що поробиш, якщо крихітка всередині тебе вимагає особливі апартаменти для свого комфортного розвитку🤗

Цікаво на тему: Кольорова вагітність: ознаки, симптоми, причини

2 Тіло-1024х500_21 (1)

Самопочуття на сьомому тижні вагітності

3-Календар-вагітності-7-тиждень

Якщо ти вже встигла познайомитися з класичними симптомами, такими як дратівливість, втома, різкі перепади настрою, нудота, здуття, то всі вони посиляться😖 А якщо не встигла – час настав, як то кажуть. Насправді симптоми ранньої вагітності досить індивідуальні в плані частоти прояву та інтенсивності. Говорячи про ті випадки, коли ти зірвала “джекпот” за самопочуттям на цих термінах, можна виділити таке:

  1. Постійний стан втоми.
  2. Рідкі випорожнення або, навпаки, закреп.
  3. Токсикоз цілими днями не дає спокою.

Як ти пам’ятаєш, твоя матка непогано додала в зростанні, а значить, і часті позиви до сечовипускання будуть звичайною справою. Адже вона хоч і не навмисно, але все ж постійно намагається щось випитати у сечового міхура – тисне на нього, тисне. Збільшення кількості рідини в організмі може проявитися підвищеним слиновиділенням, тож будь готова прокидатися на мокрій подушці🙃.

4-Календар-вагітності-7-тиждень

Ну, й куди ж без неї – “маска вагітності” власною персоною. Невеликий побічний ефект від буяння окремих гормонів провокує появу пігментних плям на рандомних ділянках тіла (обличчя, ноги, руки, спина тощо). Йой, так, твої груди все також продовжують рости й улюблений бюстгальтер може стати впритул😜 До речі, якщо тебе ще не відвідували дивні сни (незрозумілі діалоги, нереальні місця або зовсім картинки з елементами якоїсь психоделіки), то будь готова їх побачити. Організм просто звикає до оновленого гормонального фону й мозок веселиться по-своєму. Це абсолютна норма, не переживай.

Цікаво на тему: Що потрібно знати про секс під час вагітності

Харчування на сьомому тижні вагітності

5-Календар-вагітності-7-тиждень

Побільше овочів, фруктів, їжі, багатої на білок, залізо та фолієву кислоту, – це тобі необхідно в першу чергу. Обов’язково щодня заповнюй свою добову норму води. “Це все добре, ось тільки мене від одного запаху продуктів нудить, а після повноцінного приймання їжі моментальний блювотний рефлекс з усіма наслідками, що випливають😡”. У цьому випадку найкращим виходом буде похід до лікаря і консультація з приводу харчування.

Але я тобі так скажу. Якщо токсикоз просто зводить з розуму, то запихати в себе повноцінні тарілки сніданку, обіду, вечері сенсу ніякого немає. Адже все закінчиться блювотою. Їж маленькими порціями. Грубо кажучи, твій раціон у певному періоді буде заснований на перекусах. І вже повір, краще часто й потроху, але зі стабільним засвоєнням їжі, ніж “як годиться” і все назовні через 5 хвилин.

6-Календар-вагітності-7-тиждень

Від чого слід точно відмовитися:

  • риба та м’ясо з недостатньою термообробкою. Соковиті стейки, свіжа скумбрія, маринована в соєвому соусі, суші та інші подібні ласощі – табу😢
  • молочні продукти, що не пройшли пастеризацію. Домашнє молоко, сир, це, звісно, прекрасно, але не у твоєму випадку. Зайві ризики ні до чого😣
  • любиш ріденький жовток? Люби, але не їж. Сирі яйця, пашот, яєчня з рідким жовтком – повернешся до цього після пологів😞
  • ніякої екзотики. “Ммм, сир із пліснявою, ой, а домашній квас – взагалі ТОП”. Ще 33 тижні навіть не думай про це😩

Але приводу засмучуватися немає, адже я думаю, що здоров’я малюка важливіше будь-яких твоїх харчових звичок. 😍

7-Календар-вагітності-7-тиждень

На сьомому тижні вже може давати про себе знати печія. Якщо це твій випадок, то в першу чергу відмовся від кави та гострої їжі. Не допомагає? Прямуй до свого лікаря і він випише тобі препарат від печії. Важливо: ніякої самодіяльності з лікарськими засобами! Препарат, дозування і норму приймання призначають не батьки, подруги, чоловік, сусіди, а тільки лікар. І попри те, що тобі дуже корисно додатково вживати фолієву кислоту, вітамін D, йод – вітамінно-мінеральні комплекси для вагітних або звичайного формату призначає теж тільки лікар.

Цікаво на тему: Що потрібно знати про пізню вагітність

Фізична активність на сьомому тижні вагітності

8-Календар-вагітності-7-тиждень

Зрозуміло, що від контактних видів спорту, силових вправ з високою інтенсивністю і навантаженням, травмонебезпечних хобі (велосипед, ролики, ковзани) треба повністю відмовитися. Якщо ти вела активний спосіб життя, то ідеальним варіантом буде консультація з гінекологом. Від фахівця ти отримаєш перелік безпечних для тебе видів спорту або тренувань.

У разі, якщо до вагітності твій спосіб життя не містив додаткові фізичні навантаження – зараз точно не час ставати спортсменом. Піші прогулянки, йога, басейн – чудові варіанти. У будь-якому разі не потрібно перетворюватися на милого тюленя і просто з ранку до вечора лежати вдома на дивані. Загалом звичайні робочі будні будуть для тебе вже достатнім фізичним навантаженням, тож не особливо заморочуйся з цього приводу😉

Як розвивається плід на сьомому тижні вагітності

9-Календар-вагітності-7-тиждень

Ембріон всередині тебе практично готовий увійти в нову фазу розвитку й стати повноцінним плодом. Але це буде трохи пізніше, а поки у твого милого пуголовка починають виднітися зачатки майбутніх пальчиків на ручках і ніжках. Поки вони нагадують лапки жабеняти😊, а обриси личка потихеньку набувають потрібних форм. Натяку на вушка, ніс, очі ще немає, проте процес запущено.

Крім того, що активно розвивається мозок, на сьомому тижні вагітності утворюється те, що змусить тебе в майбутньому витрачати чималі гроші. Раджу тобі вже відкладати на підгузки, оскільки у малятка з’явилися зачатки нирок🤩

Загалом, мікрокосмос у вигляді твого янголятка зростає неймовірно швидкими темпами, продовжуючи формування основних органів і систем, які в підсумку утворять собою нове життя.

Цікаво на тему: Як позбутися пігментації під час вагітності

Який розмір плода на сьомому тижні вагітності

10-Календар-вагітності-7-тиждень

Усе, міліметри в сторону! Маленьке диво переступило сантиметровий рубіж і вже розміром з невелику ягідку чорниці. Наймиліше, що ембріон важить менше за цю ягідку, але енергії в ньому вже ого-го. Не забувай, що твій спосіб життя, харчування, та й взагалі все, що ти робиш, безпосередньо впливає на розвиток і ріст малюка😊.

Які аналізи потрібно здавати на сьомому тижні вагітності

11-Календар-вагітності-7-тиждень

Тільки не кажи мені, що ти ще не була у гінеколога😐 Якщо це так – бігом записуйся на прийом, адже, крім загальних стандартних аналізів, вже час зробити УЗД, дізнатися більше про допологовий догляд, зробити ревізію своєї косметички та багато чого ще.

День за днем і ти вже на сьомому тижні вагітності. Тільки уяви, зовсім скоро твій термін буде цілих два повних місяці! Поки малюк росте й розвивається, ти вчишся відчувати своє тіло по-новому та розумієш, що всі ці симптоми вагітності – ніщо, порівняно з маленькою радістю всередині тебе 😍.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

Читай також:

20 Листопада / 2024 Вагітність та пологи

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті