Під час вагітності та годування грудьми кожна мама переймається за свого малюка в першу чергу. Тому, навіть обираючи догляд за шкірою, важливо приділяти увагу складу та властивостям засобу, щоб і завдання свої виконував, і безпечним був на всі 100%. Косметолог Ольга Сіра відповіла на всі важливі питання щодо догляду за шкірою під час вагітності.
Цікаво на тему: Коли варто очікувати результати після введення активів?
Перше, на що необхідно звертати увагу під час вибору доглядового засобу – це склад. Тому почнемо ми з того, що з’ясуємо, які компоненти в складі корисні та безпечні, а які краще обходити стороною.
У період вагітності та годування груддю в організмі жінки відбуваються кардинальні гормональні зміни, які не можуть не вплинути на стан шкіри. В цей момент дуже важливо обирати безпечні компоненти, які не нашкодять розвитку малюка, особливо у першому триместрі, а також не будуть всмоктуватись у кров (тим самим у грудне молоко) у період годування.
Безпечними компонентами вважаються саме базові заспокійливі компоненти, такі як: екстракт центели, пантенол, алое вера, цераміди, біотики, сквалан, гіалуронова кислота.
Для розв’язання різних проблем шкіри вагітні жінки та мами, що годують груддю, можуть собі дозволити такі компоненти як:
Найкращим прикладом кислот стане молочна (АНА кислота), або лактобіонова (PHA кислота).
В цей період варто відмовитись від агресивних компонентів у догляді. Наприклад, ретинол (вітамін А) не рекомендується використовувати ані під час вагітності, ані під час годування груддю. Цей компонент у будь-якій його формі – косметичній (працює зі зморшками, пігментацією) або лікувальній (мазі для лікування акне) – має здатність проникати глибше в шар шкіри, аніж інші активи. Тому на цей період ретинол не використовуємо.
Також не рекомендується використовувати BHA кислоти. Представником цієї групи є саліцилова кислота. Це дуже дієвий компонент, який може проникати глибоко в пори, робити їх чистішими. Загалом вважається, що у незмивних засобах (сироватки, тонери, креми) допустимий відсоток може бути до 1%.
Але, якщо Ви сумніваєтесь або не можете перевірити точно %, то краще взагалі відмовитись від цього компоненту.
Загалом вагітність – це не час експериментів, тому потенційно подразнюючи компоненти виключаємо з догляду. Це можуть бути й представники AHA кислот – гліколева кислота.Також хочеться окремо звернути увагу на використання ефірних олій. В них є здатність розслабляти, але ефірні олії шавлії, троянди та лаванди можуть спровокувати маткові скорочення. А інші олії у цей період можуть дати небажану алергічну реакцію, тому слід бути обережним і теж відмовитись від ефірів.
Крім цього в період вагітності не бажано використовувати арбутин – похідне гідрохінону. Це потужний освітлювальний компонент від пігментації, і через те, що ретинол не можна використовувати, то багато хто шукає заміну, але все ж таки варто відкласти засоби з арбутином на період після годування груддю.
У період вагітності та лактації чутливість шкіри дійсно може бути підвищеною, тому деякі звичні для жінки засоби можуть викликати небажану алергічну реакцію. Якщо ви помічаєте такі зміни, то шукайте для себе гіпоалергенні засоби, які не викликали б дискомфорту у використанні.
Важливо розуміти, що натуральна косметика не дорівнює гіпоалергенна. Навпаки, у засоби натуральних лінійок можуть класти більші концентрації екстрактів та різних компонентів. Тому натуральна та органічна косметика може залишатись у догляді, але треба обов’язково слідкувати за реакцією шкіри на алергічні прояви, а також щоб у цих засобах не було ефірних олій.
Цікаво на тему: Вагітність як досвід: що чекає на новому шляху?
Звісно ж, вагітність та період лактації – це непростий час, який однозначно накладає свій слід на стан шкіри. Про ці зміни варто знати, щоб знати, яку саме доглядову косметику можна обирати для догляду за собою.
Стан шкіри під час вагітності та лактації піддається багатьом змінним, зокрема через зміну гормонального фону. Через це деякі хронічні стани шкіри можуть давати загострення – такі як акне або розацея, наприклад.
Підвищений рівень естрогену може також впливати на еластичність шкіри та вміст вологи. Помічено, що саме під вагітності жінка може стикатися з тотальною сухістю шкіри та лущенням.
Також часто жінкам при надії доводиться боротися з пігментацією, якої, можливо, до вагітності зовсім не було. Її навіть називають ще вагітна маска. Тобто ця пігментація утворюється зокрема на обличчі. У когось може бути загострення жирності шкіри, висипань або навіть акне. А у когось, навпаки, шкіра може ставати сухою, чутливою і потребувати багато зволоження. Але буває таке, що з настанням вагітності шкіра стає гладкою та ідеальною. Тому завчасно не треба настроюватись на погані зміни, адже вагітність – це світлий час.
Жіночі полові гормони, такі як естроген, можуть, наприклад, впливати на внутрішню стінку судин. Це може провокувати підвищену чутливість шкіри або, прояви куперозу, почервоніння, розацеа. Потреби шкіри вагітної жінки залишаються такими ж як і не вагітної: очищення, зволоження та сонцезахист. Але саме у цей період можна зробити наголос на заспокоєнні та зволоженні шкіри.
Під час вагітності дуже важливо захищати шкіру від сонця фізично – це капелюх, більш закритий одяг. А також не забувати про сонцезахисні креми на фізичних фільтрах, бо вони вважаються безпечнішими ніж хімічні.
Цікаво на тему: Чистка обличчя: всі за та проти
Кожен засіб має певну задачу. Тому зараз будемо розглядати, з якими проблемами буде боротися доглядова косметика.
Зазвичай засоби для вагітних та мам, що годують груддю, містять гіпоалергенні та заспокійливі компоненти, щоб зняти подразнення та реактивність шкіри. Якщо говорити про засоби для тіла, то можна працювати ще з розтяжками, бо це найпоширеніша проблема саме у період вагітності.
Заспокійливі засоби ми використовуємо такі, як і зазвичай в ранковій і в вечірній рутині. Якщо ви при надії, нема потреби додавати третю рутину у ваш день. Нехай все так і залишається – нанесення засобів зранку і ввечері перед сном. Кількість засобів теж не повинна змінюватись. Сироватку або тонер, чи крем ви можете використовувати в тому ж об’ємі, що і до вагітності. Якщо хочеться додаткового зволоження протягом дня, то для обличчя можна використовувати місти або ж термальну воду, які допустимо наносити на обличчя і тіло в необмеженій кількості
Всі профілактичні засоби, які ми можемо використовувати, – це якісне зволоження. Тут ми говоримо і про обличчя, і про тіло. Наприклад, розтяжки на тілі у когось можуть бути, а у когось ні. І частіше за все це генетична схильність шкіри, яка передбачає зменшення вмісту колагену та еластину. Те, що ми можемо зробити зовнішньо, це ексфолюювати шкіру (скраби) і тотально зволожувати (лосьйони, креми).
Цікаво на тему: Як позбутися розтяжок або запобігти їх появі
Розглянемо поетапний догляд, який необхідно обов’язково організувати для своєї шкіри під час вагітності та годування грудьми.
Хочеться завірити, що вся косметика, яку ми бачимо на полицях магазину, цілком безпечна, бо перед тим як попасти у продаж вона має відповідати стандартам ЄС та інших регламентів.
Але у випадку вагітності треба враховувати той факт, що шкіра може бути більш чутливою, ніж зазвичай. Тому тут є рекомендація використовувати косметику без подразливих активних інгредієнтів, таких як ретинол, бензоіл пероксид, деякі види кислот або кисла форма вітаміну С. Наголос бажано зробити на основні потреби шкіри – очищення, зволоження та SPF захист.
Запропоную вам декілька засобів, які допоможуть безпечно та ефективно доглядати за собою під час вагітності на годування грудьми:
Дотримуючись цих трьох етапів, можна підтримувати шкіру в повному порядку та відмінно себе почувати.
Цікаво на тему: 8 інгредієнтів, які не можна поєднувати в догляді за шкірою
Деяких мам турбує питання, чи потрібно консультуватися з лікарем перед тим, як придбати певний доглядовий засіб? Із задоволенням поясню.
Якщо мова іде про базові продукти без активних інгредієнтів, і жінка не має дерматологічних захворювань, то базовий догляд і дозволені компоненти з лікарем можна не узгоджувати.
Якщо ми говоримо про загострення таких хвороб як акне, розацеа або різного роду дерматити, то тут варто було б проконсультуватись з лікарем для узгодження лікування шкіри під час вагітності або годування груддю.
Мас-маркет має теж багато різних позицій, які мають бюджетний та абсолютно безпечний склад. Авжеж правда, що бренди які представлені в аптеці, мають більше саме гіпоалергенних продуктів. Тому можна обирати виходячи зі стану шкіри, відповідаючи собі на питання, наскільки вона стала чутливою під час вагітності? Та пам’ятати, що натуральна косметика, яка теж часто зустрічається на полицях аптек, не дорівнює гіпоалергенна косметика.
Вагітність та період вигодовування грудьми – світлий та водночас дуже складний період для мами. В цей період кожна з нас намагається не втратити себе, тому важливо приділяти час не тільки підгузкам, пранню, прасуванню, а й собі коханій. Настрій та любов до світу автоматично підійматиметься на вищий рівень, коли приведеш своє обличчя до ладу та побачиш у дзеркалі усміхнену дівчину зі здоровою шкірою, що сяє.
Щоб шкіра змогла спокійно видохнути після тяжкого дня та безпечно звільнитися від косметики:
Другий обов’язковий етап, який в жодному разі не можна пропускати під час щоденного догляду за шкірою.
Шкіра потребує регулярного зволоження, щоб почувати себе комфортно та не турбувати вас дискомфортними відчуттями.
Цікаво на тему: Найкращі пінки для вмивання обличчя за версією EVA Blog
В цьому допоможе вітамін С. Але не простий, а не кислий вітамін С, адже ми обираємо засоби для майбутніх мам. Сироватка для обличчя Skin & Lab Vitamin C Brightening Serum з вітаміном С – засіб, що схвалений дерматологами. Безпечний склад, який запропонує вам не лише ефективний догляд за шкірою, а й звільнення від пігментних плям. Сироватка зробить тон обличчя рівним, наповнить шкіру здоров’ям.
Критично необхідний рятівник, який допоможе позбуватися сухості та відчуття дискомфорту. Термальна вода Avene Eau Thermale Water ідеально підходить для чутливої, схильної до подразнень та надмірної сухості шкіри. Продукт можна сміливо назвати універсальним, адже він підходить для всіх типів шкіри, не має протипоказань.
Ще одним засобом, який може допомогти повернути здоров’я та впевненість в собі стане сироватка для проблемної шкіри обличчя J’sDerma Acnetrix Control AC Serum з ніацинамідом та цинком. Регулятор роботи сальних залоз, допомагає побороти запалення, почервоніння. Всі недосконалості будуть зникати набагато швидше з сироваткою корейського бренду.
Олія для душу Bioderma Atoderm Ultra-Nourrishing Anti-Irritation Cleansing Oil забезпечить зволоження та захист шкіри від негативного впливу зовнішнього середовища. В складі олійки немає парабенів та мила. Вже після першого використання ви зможете відчути дію засобу – м’якість, легкість, ніжність шкіри.
Отже, ми розглянули найкращі засоби, які допоможуть підтримувати здоров’я та красу вашої шкіри упродовж всього періоду вагітності на під час годування грудьми. Ми впевнені, що після пологів та лактації ви зможете продовжувати піклуватися про себе косметикою з цього списку.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні